zjentek

Jsou příspěvky státu na různé vězně stejné?

Například neplatící tatínek vs. vrah. Stejná výše příspěvku? Žádné rozdíly? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

1. Informace jsou z roku 2018

"Vězni platí 1 500 korun měsíčně ze své odměny za pobyt ve věznici, ale to je pouze symbolický příspěvek.

Kolik činí skutečné náklady na jednoho vězně?

Stát za vězně v průměru zaplatí 1 200 korun denně – je v tom stravování, ubytování, teplo, světlo, platba za službu a práci příslušníků a občanských zaměstnanců, jejich výstroj, výzbroj, eskortování. Úhrada nákladů výkonu trestu od vězně je tak jen symbolická. Faktem je, že věznění je pro stát nejdražší způsob trestání. Kromě toho jsou s trestným činem spojeny i další náklady společnossti – – od jeho vyšetřování přes odsouzení, zdravotní péči o poškozeného a tak dále."

Zdroj: https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/domaci/roz­hovor-vezeni-prace-ve-vezeni-vazba-veznice.A180806_418­940_ekonomika_rts

2. Informace z roku 2020
„Jeden vězeň stojí 1200 Kč denně. Nejvyšší žalobce chce víc alternativních trestů“

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/jeden-vezen-stoji-1200-kc-denne-nejvyssi-zalobce-chce-vic-alternativnich-trestu-40313697

Další odpovědi
Smack

Stejný by měly být bez rohledu na to, co spáchal. Aby nebyly plné kriminály, tak za dobré chování to perou do psychiatrických léčeben.

dubraro

Stejné asi nebudou. Už jen proto, že různé věznice budou mít různé provozní náklady. Také bude mít vliv, jaký stupeň ostrahy věznice má.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C4%9Bzni­ce

Rokio

Naprosto zanedbatelné jsou příspěvky vězňů za jejich pobyt ve vězení oproti jejich nákladům na ně.

zjentek

Vlastně jsem měl napsat náklady, bo ty příspěvky asi nebudou dobrovolné.

zjentek

Rokio mohbys tu svou „větu“ tady v diskuzi trochu rozebrat, aby ji pochopil i tupec kalibru zjentek?

Rokio

zjentek: Ty nejsi žádný hlupák. Naopak si myslím, že si chytrý. Myslel jsem tím, že vězni za svůj pobyt ve vězení moc neplatí a naopak náklady na ně jsou enormní. Daňoví poplatníci na vězně platí hodně na daních.