novinář

Jsou při průjmu vhodné brambory?

Nejlepší odpověď
Funna

jsou…ale bez bůčku…

Další odpovědi
zjentek

proč zrovna brambory? Z babičkovských receptů lépe pracuje 2cl octa ráno na lačno, nebo vývar z mrkve, nebo heřmánek.. ,)

beer

Ano, jsou vhodné:
"Suché vařené brambory jsou velmi vhodnou potravou při žaludeční nevolnosti, protože neutralizují žaludeční kyselinu a jsou lehce stravitelné. Podle některých studií obsahují brambory také přírodní sedativa, která zklidňují žaludek.

Vařené brambory jsou nejstravitelnější v podobě pyré, někteří odborníci však při žaludečních potížích doporučují i syrovou bramborovou šťávu, která je bohatá na zásadité látky a pomáhá tak při překyselení žaludku."

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/osm-potravin-na-podrazdeny-zaludek-duy-/zdravi.aspx?c=A120320­_103029_zdravi_pet

cochee

Brambory průjem nezhorší, ale ani nezlepší.

marci1

Jsou, ale nejvhodnější jsou suchary, nebo starší rohlík a neslazený čaj.

uccello

Bramborová kaše s kuřecím masem pomáhá.