bolak

Jsou preventivní prohlídky u dětí povinné?

Hrozí rodičům které tam dítě nepošlou včas pokuta nebo že by na ně někdo poslal třeba i sociálku?

Odpovědi
marci1

„Preventivní prohlídky, stejně jako očkování jsou povinné, ale nejsou ze zákona vynutitelné a pokud pacient na ně nechodí, nejsou sankciovatelné“. V zákoně 48/1997 Sb. o ochraně zdraví je v paragrafu 44 (4) uvedeno, že pokud se pacient opakovaně nedostaví na preventivní prohlídku (paragraf 12,písm. e), tak mu zdravotní pojišťovna může uložit pokutu až do výše 500 Kč.

Zdroj: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/preventivni-prohlidky-jsou-povinne/