vítek

Jsou pracovníci pošty státní zaměstnanci?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejsou. Jsou zaměstnanci pošty. Pošta je akciová společnost , kde vlastní 100% podíl stát.

Další odpovědi
Pepa25

Česká pošta, s.p. není akcioná společnost, ale státní podnik.
Zaměstnanci ale nejsou státní zaměstnanci, stejně jako zaměstancni Lesů ČR a dalších státních podniků. Za státní zamětnance se obvykle považují zaměstnanci ministerstev a dalších správních orgánů.

vítek

vláda zastavila transformaci na as,ale to na věci asi nic nemění ?
zdroj:
http://www.fi­nancninoviny.cz/zpra­vy/vlada-zastavila-transformaci-posty-na-akciovou-spolecnost/1146527

Pepa25

Samozřejmě je Česká pošta státní podnik, a ne a.s.