fcoop

Jsou poslanci termiti,nebo „naši vepři zlatí,boubelatí“?

POLITIKA: Poslanci jsou prasata!
To není urážka ani útok na princip zastupitelské demokracie. To je prosté konstatování faktu. Zákonodárci se totiž chovají úplně stejně jako špinaví sudokopytníci z Orwellovy Farmy zvířat.

V říjnu 2003 přirovnali reportéři pořadu České televize Fakta poslance k agresívním termitům, kteří v centru Prahy postupně pohlcují další a další kusy veřejného prostoru. Entomolog Vladimír Vrabec v pořadu o termitech řekl: "Jejich tělo není uzpůsobené k práci, oni pracují prakticky výhradně ústy. Tělíčko je slabé a vůbec není sklerotizované. Jenom mohutná kusadla svědčí o tom, jakou práci vykonávají........

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/politika-poslanci-jsou-prasata-dm9-/p_politika.as­px?c=A140523_163758_p_po­litika_wag#ut­m_source=rss&ut­m_medium=feed&ut­m_campaign=pes_ne­viditelny&utm_con­tent=main

Nejlepší odpověď
annas

Proč by poslanci hráli fair-play. Nejsou přece na hřišti, ale v parlamentu.
Mají všechno dobře promyšlené, takže i to, jak své myšlenky upraví pro veřejnosti.
Doplňuji:
Poslanci jsou přizpůsobiví termiti – všekazi, ale i vepři, protože se lehce nevzdávají svých myšlenek či názorů.

Vycházejí z toho, že není v jejich silách starat se o všechny občany, proto se starají alespoň o jeho část,, tj. o sebe. (Podle J. S.)

Více diskuse

Další odpovědi
beer

Naši poslanci dokazují nemožné – že lze zkřížit termita s vepřem ! ))

jirkajirka

Poslanci jsou takový jaký jsme si zvolili a co jim dovolíme. Případě nezájmu chození k volbám.Poukazovat a podávat stížností na jejich nepravosti se nemůžeme divit jaký jsou. Ale ne jen kritizovat v různých diskuzích na netu. Jaká je účast na euro-volbách??