kablik

Jsou popelnice na směsný odpad majetkem spalovny?

A kdo za jejich stav odpovídá (poškození při svozu a pod).

Nejlepší odpověď
Drap

V každé obci to může být jiné. U nás má každý popelnici soukromou. Někde mohou být v majetku obce, jinde zase v majetku firmy, která odpad sváží.

Další odpovědi
anonym

U nás jsou kontejnery a popelnice na popel. Jsou majetkem bytového družstva. Za jejich stav i umístění jsou zodpovědní nájemníci. Pokud kuka vůz poškodí popelnice a kontejnery nevhodným zacházením a poškodí je, opravu, popřípadě výměnu zajišťuje majitel nakládání s odpady a protože obce jsou akcionáři, jde to z obecních pokladen.

Kulpix

U nás máme každý obyvatel svoji popelnici. Když ji MARIUS PEDERSEN poškodí , musí škodu uhradit.