annas

Jsou pojmy web a internet z odborného pohledu významově rozdílné, nebo shodné?

Nejsem si jistá – našla jsem na webu, na internetu se objevil …

Nejlepší odpověď
anonym

Pojmy World Wide Web a internet nejsou vzájemně zaměnitelné

viz tento wiki článek http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Wor­ld_Wide_Web druhý nadpis …

Další odpovědi
rynek878

Web – viz Síť

  1. Pavoučí, rybářská či libovolná jiná síť z provázků či lan.
  2. V oblaasti počítačů znamená web síť počítačovou – vzájemně propojené počítače (LAN, MAN nebo WAN).

Internet – decentralizovaná celosvětová síť
Předchůdce internetu (ARPANET) byl vyvinut pro vojenské účely. Cílem byla síť, která by se nedala zničit zásahem do jejího centra (centrální počítač). Internet, to jsou to tisíce propojených počítačů (serverů), kde si informace z jednoho do druhého může najít téměř neomezený počet cest k cíli. Zničením jedné se nezničí možnost přenosu. V tom je celá výhoda a zároveň nevýhoda internetu. Nevýhoda proto, že se dá jen velmi těžko kontrolovat obsah (v poslední době zneužíváno např. teroristy a extremisty). Slabým místem mohou být DNS servery, hlavně 13 hlavních DNS serverů – jejich vyřazení by mohlo způsobit rozsáhlé výpadky a zahlcení sítě.

více link:

Zdroj: http://www.abo­we.brbla.net/8/rej­strik.php#i