Rokio

Jsou podle vašeho subjektivního názoru horší v průměru rasisté, nebo xenofobové?

Rasismus je plně vědomý postoj a zároveň není kladný. Projevy rasismu jsou trestné. Samotný rasismus nikoliv. „Zlaté časy“ rasismus zažíval v období nacismu, kdy byl Adolf Hitler u moci. Všichni víme, jak to dopadlo.

Xenofobie je do jisté míry přirozený obranný mechanismus člověka (ale i zvířat). Člověk by měl uznávat a respektovat i jiné kultury a ne k nim cítit odpor, pokud budou jejich příslušníci dodržovat zákony země, ve které žijí. Jestli chtějí migrovat k nám, musí se přizpůsobit.

Co myslíte, že je horší? Rasista, nebo xenofob je větší hrozbou pro společnost?

Odpovědi
elkon

jiná odpověď

Pro společnost to žádná hrozba není a to že se něčeho, nebo někoho bojím, není žádný prohřešek. Je to úplně normální reakce. Neexistuje člověk, který by se někdy něčeho v životě nebál.

Ametyst

jiná odpověď

Myslím že rasismus je prázdná nálepka: vždycky se ukázalo, že podstata byly sociální problémy, možná i předsudky. To ovšem nikdo nechce slyšet a řešit, a nejméně politici.

Edison

jiná odpověď

Někdy se ty dvě věci dost prolínají.