Rokio

Jsou podle vás horší dřívější pytláci, nebo bezohlední turisti pro přírodu?

Škodí více životnímu prostředí pytláci z minulých dob (např. ze středověku či novověku), nebo turisti „bordeláři“, který si někde založí tábor a pak po sobě tam nechají nepořádek.

Nejlepší odpověď
annas

Pytláci byli také bezohlední, i když spíš ke zvěři, někteří současní turisté jsou bezohlední k přírodě. Odhazují odpadky, dělají ohně, trhají zakázané květiny či plody, stejně jezdí do lesa auty, , parkují na místech, kde nemají , plaší zvěř

Ale i v současnosti existují pytláci, kteří třeba zabijí jelena jen kvůli paroží, , uříznou hlavu a tělo nechají ležet.

Nezabíjejí kvůli hladu jako pytláci v minulosti, ale kvůli dobrodružství, především kvůli penězům. Několikrát je vidět v TV, jak jsou pytláci vybavení, šikovní v tom negativním smyslu.

Je to zřejmě marný boj. Dříve při dopadení dostal pytlák cejch, dnes se občas dostane k soudu, ale …

Kašlou na zákony, jako by se jich netýkaly, neváží se přirody, všeho, co člověku prospívá …

Naštěstí existují ochránci přírody, strážci zákona, kteří se snaží aspoň něco napravit…

Další odpovědi
led

Pytliak je človek, ktorý loví v cudzom revíre bez súhlasu majiteľa.
Pytliakov bolo niekoľko typov.
Niektorí pytliačili, aby sa najedli. Títo prírodu neničili.
Iní zas, aby sa zabavili, alebo získali slávu aj keď po nich často ostáva skaza a pomalé umieranie zranených a nepozbieraných zvierat
Ďalší pytliačili pre zisk bez ohľadu na následky v prírode.

Rovnako sú turisti a „tiežturisti“
Za turistov považujem ľudí, ktorí si vážia prírodu a snažia sa v nej nenarobiť škodu, odpad po sebe odnášajú so sebou z prírody do civilizácie
„Tiežturisti“ (česky takyturisti) sa vyvezú autom za ohlušujúcich zvukov „hudby“ po poľných, lesných cestách i necestách až k svojmu cieľu, najradšej krásnej lúke, v priezračnom potôčiku si saponátom umyjú auto, vyložia ťažko nahanobený odpad z domova, nakladú táborak, ktorý zatieni aj pohrebnú hranicu starých Slovanov, po ich odchode má zver pocit, že nastal Koniec Sveta.
Ak prídete na táborisko turistov nájdete snáď ako jedinú stopu po nich, malé ohnisko upravené a udusené, aby náhodou nevznikol požiar a v okolí príroda, ako ju Boh stvoril. Po „tiežturistoch“ nájdete polámané konáre a malé stromky, z ohniska s prípadne polospáleným odpadom z domova, sa niekedy ešte dymí, voda je zanesená chemikáliami a zver roztrasenú hrôzou prežitého a očakávania budúcich návštev týchto „tiežturistov“, v zemi vyryté hlboké koľaje s vodou v dúhových farbách od tečúceho oleja.
„Ach, ako je krásne v prírode, prečo k nej nevedú asfaltky, nie sú tam bufety…"pýtajú sa tiežturisti.
"Ach, ako krásne je v prírode, kam nevedú asfaltky a nie sú žiadne bufety…“ vravia turisti.

Drap

Chceš srovnávat nesrovnatelné. Vždy záleží na jedincích.

ivzez

Je horší zloděj nebo bezohledný …?
To přece nelze srovnávat.

Gestas

Nejhorší jsou jednoznačně současní bezohlední turisti.