orestez

Jsou platby VISA kartou v Aliexpress bezpečné?

Dá se za zboží zaplatit jinou cestou, než posílat bezpečnostní kód s exspirací?

Nejlepší odpověď
Roman71

Platby probíhají přes zabezpečený AliPay server, stejně jako v ČR 3D SecurePay. Zatím mou kartu nikdo nezneužil, jen je třeba dbát, aby nezůstaly údaje karty uloženy pod vaším účtem na Aliexpress serveru. Pokud prodejce nabídne jiný způsob platby, například PayPal, nebojte se toho a využijte to, pokud máte PayPal zřízený :) ..prodejce bude vědět jen to, že platíte kartou, nic víc. Prodejce peníze obdrží až v případě, že potvrdíte příjem zboží, jinak vás bude před koncem ochranné lhůty kontaktovat zákaznická služba, aby se ujistili, že je vše v pořádku. V opačném případě se postarají o to, aby bylo zboží buď odesláno znovu (na náklady prodejce) nebo vám Aliexpress vrátí platbu zpět na účet.

Doplňuji: V případě refundace (vrácení peněz) vám přijde celý obnos zpět na bankovní účet, odkud přišla platba i v případě použití služby PayPal.

Další odpovědi
Dochy

Expirace a kód jsou standardní údaje pro platbu na dálku. Právě proto je na té kartě máš.Pokud chceš platit kartou, potřebuješ tyto kódy.

dubraro

Považuji to za bezpečné. Provozovatel Aliexpresu je si dobře vědom, že lidé budou u něj nakupovat jen když služba bude spolehlivá a bezpečná.
Naopak bych se vyhnul tomu, platit mimo systém Aliexpresu, například pomocí PayPal. Tak totiž dostane prodejce peníze dříve, než pošle zboží, a kupující nemá žádnou páku, jak nějakého Číňana přinutit k tomu, aby zboží vůbec poslal a aby bylo v pořádku. Při platbě přes Ali prodejce dostane peníze teprve poté, co zákazník dostane zboží a potvrdí, že je v pořádku. Jinak by to nefungovalo, Číňané jsou bezohlední obchodníci a k poctivému jednání by je nic nenutilo.