Avatar uživatele
Hufnágl

Jsou píšťalky pro psy opravdu tak funkční, aby přivolaly psa k majiteli?

Mám dvouletého retrívra, který je poslušný, poslouchá na jakýkoliv povel, ale pokud je venku a uvidí jakékoli zvíře či ptáka, rozeběhne se za nimi a na povel „ke mně“ reaguje se zpožděním a musím psa přivolat několikrát se zvýšeným hlasem.
Uvažuji tedy o koupi píšťalky. Vyplatí se to?

Zajímavá 0 před 1471 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nezvládnuté přivolání. Pokud jsi to psa nenaučil na normální povel, nenaučíš ho to ani na píšťalku. Neni to chyba psa, ale tvoje. Píšeš, že pes poslouchá, ale jak uvidí zvíře tak neposlouchá. To znamená, že pes ti dělá cokoli, když chce on a ne když chceš ty. Pokud pes poslouchá, tak musí poslechnout vždy.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hufnágl

Drap
Pes poslouchá i na přivolání „ke mně“, takže poslechne vždy, ale pokud píšeš vlastní zkušenost, považuji to za moje selhání. Číst někde negativní články o této problematice, dokáži také.

před 1471 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Poslechne vždy, pokud tam neni zvěř, jak píšeš. Znamená to tedy že pes neposlouchá na 100%. Pokud by to tak bylo, tak by přiběhl i na jeden povel zvěř, nezvěř. Nemusíš číst negativní články, ale co musíš, pokud chceš aby byl pes ovladatelný, naučit ho základní povely ke kterým přivolání patří

před 1471 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek