Nechápavé

Jsou ovesné vločky nezdravé?

Zaslechl sem že obsahují nezdravý lepek

Odpovědi
ratava

  • ovesné vločky nejsou nezdravé
  • oves obsahuje z lepkových obilnil nejméně lepku
  • lepek sám o sobě také není nezdravý- není toxický nebo něco podobného, bezlepkové potraviny nejsou pro zdravého jedince nutně zdravější potravinou než s lepkem,
  • lepek je „nezdravý“ (nevhodný) pro osoby trpící jeho nesnášenlivostí- celiakií, nebo alergií na něj
  • ovesné vločky mohou lepek obsahovat, vyrábí se ale i bezlepkové verze- nutno číst složení na obalech…
  • netrpíte-li ani jedním z výše uvedených onemocnění, nemusíte se ovesných vloček bát

krásný článek zde :o)
http://zdrave­tipy.blog.cz/1010/le­pek-nenapadna-potvora

da ny

Doporučuje se to s nimi příliš nepřehánět.
Denně např. k snídani jsou „nevhodné“, omezují schopnost přisvojitelnosti vápníku lidským organizmem. Je třeba na to pamatovat a vhodně doplňovat pestrou stravou. (Ca i Mg se přisvojuje dobře, pokud jsou oba dodány v poměru 2:1, s dostatkem vit. D, E, C, B2 a B6 ⇒ pestrá strava, případně Dologran atp.)…
Pokud je nedostatek Ca, je zárobeň nedostatek Mg v lidském těle ⇒ pak rizika infarktů, mrtvic, křeče, atd.
Jinak mají ovesné vločky vesměs samá pozitiva ;)

dr.luha

Lepek je obsažen v každém rohlíku, buchtě či chlebu. V ovesných vločkách je obsažena v malém množství kyselina šťavelová, ale při běžné, rozumné konzumaci to není problém.