Avatar uživatele
Beer4Real

Jsou opravdu psí sliny léčivé?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? dudu, johana 56, iwrana, briketka10 před 4208 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Pokud je zvíře ale i člověk zdravý !!! tak sliny jsou bakteriocidní (ničí bakterie),
Jako kluci, když jsme si něci poranili na ruce tak jsme to také cucali .
Ale kdo je dneska zdravý , že.
Mám kocora který je očkovaný na několik nemocí netoulá se. Když mně zubama při hraní poraní, nikdy se rána nezanítí.
Doplňuji:
Totéž platí i o moči zdravého člověka !!!! Moč zdravého člověka je sterilní !!Nikoliv však močůvky !!!!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Je také známo, že sliny mnoha živočichů (včetně člověka) mají i dezinfekční účinky. To je jeden z důvodů, proč si mnoho živočichů líže rány. Druhým důvodem je samozřejmě fakt, že se slinami např. kočka čistí. Někteří ptáci používají sliny ke konstrukcí svých hnízd. V případě některých ptáků rodu salangana (Aerodramus) se hnízda dokonce sestávají pouze ze slin. Tato hnízda se sbírají na výrobu polévky z ptačích hnízd.
Zdroj: Wikipedie

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

moje teta mi říká, že ji olizuje pes škrábance a zahojí se :)

Doplňuji:
když si kočka líže sama sobě ránu, tak se jí zahojí, ale nesmí mokvat, nebo hnisat, to používám Septonex :)

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Nevím, jestli psí, každopádně jsem slyšel o kočkách, že lízání ran je pro ně prospěšné. Že ty sliny nějak napomáhají hojení, ale jak to přesně je netuším.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Můj táta tvrdil, že výborně dezinfikuje rány močůvka.
No, když se řízl, tak si ránu radši posypal kuchyňskou solí a já pro jistotu pádila pro Ajatin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bahroona

Slyšela jsem o tom, že jedna paní krvácela z nohy. Její fenka jí ránu olizovala, dokud nepřijela záchranka. Fenka pak skončila s otravou na veterině. Paní však zachránila život, jinak by vykrvácela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kukulicka

Hodně často se to říká.
Podle mě na jak které zranění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KLADÍVKO

Když mi bylo 7 tak jsem na štěrku slítla z kola a koleno bylo hned odřený, babičky a dědy pes mi pak na zahradě ránu olízal než babi stihla donýst dezinfekci a po chvilce to přestalo pálit. Druhý den vypadalo moje koleno jako by se nic nestalo. :)
P.S:věřím že jsou psí sliny léčivý!!
Doplňuji:
psí sliny vážně léčí!!!!!!!!!!:)))

Upravil/a: KLADÍVKO

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek