Avatar uživatele
Kelt

Jsou opravdu hloupé nebo jinak nazvané otázky?

Nemyslím jen na těchto stránkách, ale vůbec. V životě. Někoho se na něco zeptáte, a protože neznáte všechny souvislosti, obvykle vám dotyčný odpoví například. Jak se můžeš tak hloupě ptát?Už jsem to nejmíň 100× říkala. Nebo něco podobného. Každý člověk myslí na spoustu různých věcí, má starosti, něco je důležitější než ostatní a samozřejmě nevidíme do druhého , který je na tom jinak. A právě tato rozdílnost je příčinou takových reakcí.
A taky záleží na tom, kdo se ptá na danou věc. Když se kamarádka dozví, že její kamarádka má milence a chce vědět více, je to jiné, než když se to dozví manžel. Nebo jiné…

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, zjentek, Rokio, Anikitos před 2064 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Kdo se zeptá, bude za blbce 5 minut. Kdo se nezeptá, zůstane blbcem po celý život.
Není špatné se zeptat. Ostatně proč by mělo? Ne každý vše ví a zná. Co pro jednoho je prkotinou, pro druhého je podstatná informace. Lidé by k sobě měli být tolerantní. Každý z nás ví něco, co druhý ne, ale stejně tak je to naopak. Je potřeba si znalosti předávat. Jak by to vypadalo, kdyby se nikdo na nic neptal?
V podstatě není hloupých otázek. Jaké je měřítko, která je hloupá a která už ne? Když už, tak ji nazvat za nelogickou…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Otázky pokládané z nevědomosti nepovažuju za hloupé, je to zvídavost. Kdo se nezeptá, nic se nedoví. Hloupé otázky jsou definovány jinak.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Jak jako „jinak nazvané“ otázky?

Bruneta:

„Ježiši, kde se ti ta otázka zrodila? Nahoře, nebo "tam dole?“

Blondýna:

„Jak jako? Jako myslíš že je vylízaná?“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ano, existují i hloupé, zbytečné … otázky.

Nemíním otázky, u nichž např. neznáme všechny souvislosti, ač i u nich
bych tazatelům doporučila se nad formulacemi lépe zamýšlet.

Každý z nás má hranici někde jinde.
Mně např. vadí otázky na oblíbené herce, zpěváky apod.
Odpověď na ně nikomu nic nepřinese.

(Jsou i další, ale v tom vedru se mi nechce nic rozebírat.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek