Kelt

Jsou opravdu hloupé nebo jinak nazvané otázky?

Nemyslím jen na těchto stránkách, ale vůbec. V životě. Někoho se na něco zeptáte, a protože neznáte všechny souvislosti, obvykle vám dotyčný odpoví například. Jak se můžeš tak hloupě ptát?Už jsem to nejmíň 100× říkala. Nebo něco podobného. Každý člověk myslí na spoustu různých věcí, má starosti, něco je důležitější než ostatní a samozřejmě nevidíme do druhého , který je na tom jinak. A právě tato rozdílnost je příčinou takových reakcí.
A taky záleží na tom, kdo se ptá na danou věc. Když se kamarádka dozví, že její kamarádka má milence a chce vědět více, je to jiné, než když se to dozví manžel. Nebo jiné…

Nejlepší odpověď
Malvína

Kdo se zeptá, bude za blbce 5 minut. Kdo se nezeptá, zůstane blbcem po celý život.
Není špatné se zeptat. Ostatně proč by mělo? Ne každý vše ví a zná. Co pro jednoho je prkotinou, pro druhého je podstatná informace. Lidé by k sobě měli být tolerantní. Každý z nás ví něco, co druhý ne, ale stejně tak je to naopak. Je potřeba si znalosti předávat. Jak by to vypadalo, kdyby se nikdo na nic neptal?
V podstatě není hloupých otázek. Jaké je měřítko, která je hloupá a která už ne? Když už, tak ji nazvat za nelogickou…

Další odpovědi
Kepler

Otázky pokládané z nevědomosti nepovažuju za hloupé, je to zvídavost. Kdo se nezeptá, nic se nedoví. Hloupé otázky jsou definovány jinak.

zjentek

Jak jako „jinak nazvané“ otázky?

Bruneta:

„Ježiši, kde se ti ta otázka zrodila? Nahoře, nebo "tam dole?“

Blondýna:

„Jak jako? Jako myslíš že je vylízaná?“

ivzez

Ano, existují i hloupé, zbytečné … otázky.

Nemíním otázky, u nichž např. neznáme všechny souvislosti, ač i u nich
bych tazatelům doporučila se nad formulacemi lépe zamýšlet.

Každý z nás má hranici někde jinde.
Mně např. vadí otázky na oblíbené herce, zpěváky apod.
Odpověď na ně nikomu nic nepřinese.

(Jsou i další, ale v tom vedru se mi nechce nic rozebírat.)