Anikitos

Jsou obecní hřiště veřejně přístupná pro každého?

Jako jestli si tam může jít kdokoli zaběhat nebo zatrénovat s míčem bez nějakého povolení, když tam nikdo není?

Nejlepší odpověď
Drap

Obecní hřiště většinou ano, pokud jsou veřejní. Celá řada z nich má nějaký provozní řád, a podle toho je třeba se řídit. Pokud má obec hřiště neveřejné, například fotbalové, tenisové kurty a podobně, pronajímá zpravidla za jistých podmínek.

Další odpovědi
Kelt

Kdysi to tak bylo a chodil jsem si na hřiště zaběhat, protože tam byla dráha a jiní třeba hráli fotbal. Nedávno jsem si chtěl jít znovu zaběhat na to samé hřiště, ale bylo zamčeno, na vratech byla cedule s nějakým rozpisem. Patrně se o to někdo stará. Ale pokud je hřiště přístupné, mělo by být přístupné všem. Když tam nikdo nebude, asi si budu moci zaběhat. Podstatné je , aby se nikomu nic nestalo. To je nepsané pravidlo. Když tam bude skupinka dětí, měl bych se pohybovat tak, aby se nikomu nic nestalo.