Shady

jsou OBE zážitky jen halucinace?

OBE – mimotělní zkušenosti jako např. prožitek blízké smrti kdy se člověk ocitne někde jinde.Tak co myslíte?

Odpovědi
huxa

Halucinace je klamný vjem vzniklý bez reálného podnětu v bdělém stavu.
Není reální podnět v bdělém stavu, jestli klamný, to nevím a asi se to nikdy ani nedozví, tudíž nejspíše ano, jsou to halucinace.

Roman71

Zajímavé je, že podobné zážitky popisuje většina. Typický jev halucinací, kdy vázne krevní oběh, mozku dochází kyslík a tělo slábne. Nikam se nestěhuješ, umíráš, tvé tělo leží stále na stejném místě a myšlenky zanikají.
Tolik zážitky blízké smrti.

OBE – mimotělní zkušenosti? S tím si raději nezahrávej. Mohl by ses z toho přinejmenším zbláznit. Až ti dojde, od koho ty „vizualizace“ jsou a budeš s tím chtít přestat, nechtěl bych být v tvé kůži.

MK44

Myslím, že „mimotělní zkušenosti“ vznikají za nestandardního stavu mozku. Například při nedostatku vzduchu, za přítomnosti určitých chemikálií, kdesi na pomezí spánku a bdělého stavu, v horečkách, při vyčerpání nebo je-li mozek uveden do zvláštního stavu například rytmickými pohyby nebo určitými smyslovými vjemy, při zranění.

Kelt

Dokážu si tyto věci představit, a rád o tom čtu, protože mne to trochu zajímá, ale nechtěl bych to prožít po nějaké nehodě, nebo při použití nějakého léku, či prostředku. Takže pozor, zdraví je si třeba chránit. Jsem proti drogám i nevhodné stravě, ale když si poškodíš tělo, tak to jde ještě napravit. Když si ale budeš takto hrát z mozkem a zažívat různé stavy, může Tě to dost poškodit. Takže pozor, z takové cesty by ses nemusel vrátitl. Respektive by se vrátil už jiný člověk, než který vyšel.

arygnoc

áno, je to iba haluz.

prestaňte chlastať, huliť a pod.
platí to i pre praktizovanie náboženských aktivít včítane tranzov, hypnózy, …

je asi lepšie žiť reálny život.
i keď nie vždy je ľahký.

Psychotic

Nesouhlasím. Dožijeme se doby, kdy reálný život bude o tolik horší než ten virtuální, že nebude mít smysl jím ztrácet čas mimo udržování svého těla v chodu.

arygnoc

súhlasiť nemusíte, ale to je tak všetko.
NORMÁLNE človek nemá halucinácie.

pokiaľ nechlastá, nehulí, nepichá si alebo nejako inak si neprzní mozog.

výnimkou sú chorí ľudia – ale tam sme zasa na vne my ostatní, ktorí ich udržiavame pri živote, príroda by ich žiť nenechala.