radce

Jsou nutné zimní gumy i na Multikáru ?

Jde mi o platnou legislativu, zákon vynechává například jednostopá vozidla, zimní gumy na motorku asi stejně neseženeme.
Multikára (Multicar M25) je malé nákladní vozidlo s maximální rychlostí 50km/hod. Musím tedy před vyjetím do sněhu přezout?
Díky!

Nejlepší odpověď
anonym

Znám legislativu ohledně zimních pneumatik naprosto přesně

Necjtěla bych jet za vaší multikárou až někde uvíznete na letňákách.

Další odpovědi
BANAN93

Legislativu neznám, přezouvám

Doplňuji:
jestliže je na ní seženeš tak bych je tam pak nechal nafurt :D

cukrar

Znám legislativu ohledně zimních pneumatik naprosto přesně

Doplňuji:
zapoměňte na název vozidla ale v jakém je druhu zařazen…

zimní pneu se týká skupiny M a N

zdroj: http://www.pne­uservis-ostrava.estran­ky.cz/clanky/u­vod/zimni-pneumatiky---nova-vyhlaska-pouzivani-zimnich-pneu.html

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tegorie_vozidel

Marrass

Myslím, že vím, kdy v zimě mohu vyjet na letních gumách

Bohužel vás nepotěším, ale i přesto, že se jedná o silniční vozidlo s max rychlostí do 50km/h,toto není tuším ze zákona nijak vyňato. Další věcí je, že jde také o vaši bezpečnost a bezpečnost jiných účastníku silničního provozu,takže bych osobně nepřemýšlel.Stačí obyčejné nejlevnější značky,ale hlavně vzorek určen na zimní provoz.