Kepler

Jsou noví Rusové národem géniů?

Koukněte na ten ekranoplán. Prý by potřeboval jen 4 vrtulky oproti 10ti proudovým motorům původního (daleko menšího) projektu https://www.cen­trum.cz/?redi­rected=14886655­88
Původní stroj zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/KM_Kaspick%C3%A1_p%C5­%99%C3%AD%C5%A1e­ra
Fakt začínám mít z těch Rusů strach 🙂 Tomu se říká taky falešná propaganda, nebo blbost novinářů…
Co vy na to?

Nejlepší odpověď
mosoj

To koukáš co. Srovnávat techniku z konce padesátých let minulého století, tedy 67 let starou, s dnešní, můžeš jen ty a ti novináři.
Hvězdičku ti nedám. Tu už jsi dostal automaticky. To přežiješ.

Další odpovědi
led

Máte na mysli pomenovanie „Noví Rusi“ čo je od roku 1992 vďaka denníku Kommersant pojem pre označenie zbohatlíkov?
Alebo máte na mysli prudký rozvoj techniky dnešného Ruska a útok na svetové trhy?
Novinári, ale hlavne „takénovináři“ sa veľakrát neoverením svojich správ, prípadne zámerne, podielajú na šírení faktov z ríše fantázie do sveta ako o realite. Nie je to len v prípade Ruska, ale je to celostvetový problém.
V tomto prípade ide o myšlienku, ktorá sa dočasne odložila ako nerentabilná, ale vzhľadom na súčasné nové druhy konštrukčných materiálov a rýchly rozvoj technológie, včetne výpočtovej techniky by teoreticky bola možná. A skutočnosť ukáže až prax.

Kepler

Mosoj: tak ona ta technika letěla poprvé o 10 let později než uvádíš, ale to není podstatné. Už tehdy byly proudové motory daleko výkonnější, než vrtulové.

led

Mosoj má v niečom pravdu,
Vývoj leteckej techniky prebieha nie jedenrok-dvaroky ale možno naozaj počítať s desaťročím.
Na lietadlo od zadania cez projekčné plány a vytváranie potrebnej technológie až zadanie hotových lietadiel do sériovej výroby je potrebných naozaj aspoň to desaťročie.