ReHu

Jsou někde zmínky o tom, kdy se začala ze zvuků tvořit slova? Díky

Nejlepší odpověď
annas

Něco málo základního. Jinak je to mnohem složitější – prostudovat vývoj jednotlivých typů člověka.

Lidstvo si prošlo různými fázemi charakterizovanými zejména rozvojem mozku, vzpřímenou chůzí, rukou schopnou práce-

  • homo rerectus- člověk vzpřímený, homo habilis – člověk zručný, homo sapiens – člověk rozumný, homo sapiens sapiens- vyspělá forma člověka rozumného

Dnešní typ člověka – doklady o řeči jsou staré pouze 5 000 let.

  • je z nich jediný schopný řeči. Darwinova evoluční teorie – o vzniku člověka

Z neartikulovaných zvuků a skřeků měnily v signály spjaté s určitým významem (nebezpečí, potrava, ..). Vznikl tak artikulovaný systém signálů, charakteristický pouze pro člověka.

Řečová centra mozku:centrum motorické (Brocovo)- řídí pohyby mluvidel, cenrum porozumění čtení, centrum slyšení řeči( Wernickovo)

Za posledních 5 mil. let se lidský mozek až třiapůlkrát zvětšil.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:wM0U­goBRUOcJ:www.pau­linkaoa.estran­ky.cz/clanky/ces­ky-jazyk/vznik-lidske-reci.html+vznik+­%C5%99e%C4%8Di&cd=15&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
hanulka11

Je chamtivost nezvládnutým důsledkem inteligence?
Pralidé žijící v tlupách si postupně potřebovali lépe rozdělit práci, domlouvat se při lovu i dělení kořisti a rozvíjeli tím svou inteligenci. Začali artikulovat zvuky a dávali je do souvislosti s konkrétními činnostmi. Tak vznikala řeč. Díky možnosti se domluvit se vyvíjelo i uspořádání společnosti, vznikaly složitější a složitější vazby mezi lidmi při práci i v soukromí. Se vznikem soukromého majetku, vlastnictví otroků, zvířat, obilí však také lidstvo »vynalezlo« hádky a konflikty. Bylo zapotřebí zaznamenávat uzavřené dohody a smlouvy pro potomky........

článek je dlouhý a zajímavý

Zdroj: http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2010102128