jaza

Jsou někde stanoveny lhůty pro vyřízování věci na úřadech?

V červnu 2010 zahájil MěstÚ řízení o odstranění černých staveb,v červenci 2010 podal stavebník žádost o dodatečné povolení. Do dnešního dne, t.j. únor 2012, téměř 1 a 3/4 roku se nic neděje. Když jsme se jako sousedé, kterým tyto stavby znehodnocují náš RD ptali na úřadu, jakým způsobem je postupováno, stavební odbor nám odpověděl, že čeká na předložení plánů a dokumentace od stavebníka. Je to možné? Od poloviny r. 2010 vůbec o předložení podkladů pro udělení dodatečného stav. povolení se úřad nezajímal. Neexistuje nějaká vyhláška, která určuje lhůty úkonů? Nečekají náhodou na to, až natáhneme brka a tím budou mít o problém méně?

Nejlepší odpověď
www

Zkus si projít výsledky hledání v GOV (státní správa):

Zdroj: www.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/713?s=Z­%C3%A1konn%C3%A9+lh%C­5%AFty+pro+vy%C5­%99%C3%ADzen%C3%AD+na­+%C3%BA%C5%99a­dech&zs=0&leg=0&a­dr=0

Další odpovědi
Michal Kole

Většinou 30 až 90 dnů. Každý úřad pro každou činnost to má jinak.

Dobré inormace jsou na webové stránce úřadu v části životní situace. Na portálu veřejné zprávy to nebývá aktualizované a na místních úřadech už jsem také narazil na neaktuálnost. Nejlepší to asi bude na adrese ministerstva