bolak

Jsou někde k dispozici v online podobě scénáře nově připravovaných filmů k nahlédnutí?

Případně i filmů již odvysílaných, k nakouknutí?

Nejlepší odpověď
led

Scénare sú majetkom filmových spoločností. Na pripravované filmy sú neverejné, sú určené len pre ľudí s nimi pracujúcich. Platí to aj u divadelných scénaroch.
Základné scénare, tj bez dodatočných réžijných, či iných úprav sú občas k nahliadnutiu, niektoré sa spracujú a predávajú ako kniha. Poznáte to podľa textu : „podľa filmu…“ Divadelné scénare dostanete zakúpiť v knihpredajni Divadelního ústavu. Občas sa tam nájdu aj filmové.
filmové scénare nájdete po zadaní kľúčových slov „scénar k filmu“:
https://www.go­ogle.sk/search?q=sc%C3%A­9nar+k+filmu

PS.
Ale fantastické čítanie sú tzv réžijné scénare, kde sú aj poznámky režiséra, aj s rôznymi režiserovými skicami.
Doplňuji:
môžte si aj sám napísať scénar…
ako na to (filmový, audiovideo, divadelný, rozhlasový, komiks, technicky scénar):
http://scenar­.filmovani.cz/jak­napsat/

Další odpovědi
Drap

Do toho ti asi nikdo nahlížet nedovolí