bolak

Jsou nějaký zvířata, který se živili broskvema nebo meruňkama, když ještě rostly ve volný přírodě?

Odpovědi
arygnoc

planými marhuľami a kôstkovinami všeobecne sa dodnes v Afrike kŕmia napr. slony.
Najradšej ich majú ešte nezrelé a zapíjajú ich vodou, čo mimo iné spôsobí kvasenie plodov v žalúdku a vznik alkoholu.
Proste sa nimi opíjajú.

beer

V naší přírodě sebere tyto plody (jsou-li přístupné) běžně srnčí i černá zvěř, příležitostně oklovávají ptáci, o hmyzu nemluvě.
Žádné naše zvíře ale není na tyto plody nijak vázáno.
Doplňuji:
Vyloženě planě u nás nikdy nerostly, oba druhy totiž pocházejí z Asie a u nás se pěstovaly jen cíleně v sadech atd. Ale zřídka se najdou i stromy zplanělé, opuštěné.