icurusL

Jsou nějaké teorie, které dávají smysl pro každého člověka?

Nejlepší odpověď
Kepler

Možná ano, i když si momentálně žádnou nevybavuji. Ale mohla by to být příčina globálního oteplování v důsledku změny zářivosti Slunce. Jenže nic není tak jednoduché. Ve skutečnosti jde téměř jistě o nepříznivý souběh více faktorů. To už ale pro každého člověka tak srozumitelné není.

Další odpovědi
Kelt

Nevím, zda se ti strefím do strun. Moc otázku nerozvádíš. Snad každý má určitou teorii, víru, názoru, jak žít a podle toho člověk poznává svou cestu. Někdo v náboženství a podobně. Ale každý jedná dle svého přesvědčení, hodnot a zkušeností, má nějaký cíl. Konkrétně se to může lišit, ale princip, nebo teorie je jeden. Zpětně lze všechny tyto prvky vyhledat, ale na začátku nemůžeme určit, které kroky a v jakém pořadí se uskuteční.

dudu

Za léta praxe jsem si několikrát ověřil platnost tzv. teorie padajícího lejna. Poznal jsem, že v kariérním růstu existuje určitá pozice při jejímž dosažení máte jistotu, že se z ní, na rozdíl od hovna už „padá“ jen směrem nahoru.

zjentek

To těžko… leda teoreticky, to pak ano.

arnoldek

ano, třeba, že pán bůh je na obláčku a všechny nás pozoruje. I tebe

elkon

To je jen chiméra.