Vodpovedi

Jsou nějaké statistiky které seřazují státy (země) podle Inteligence?

Ráda bych věděla jestli je nějaké seřazování států podle Inteligence? Stejně jako se to seřazuje např. podle počtu obyvatel. Nějaká stránka kde to je? Hledám, ale nemůžu nic najít a docela by mě to zajímalo kde jsou lidi nejchytřejší atd.

Předem děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě ne, jak by jsi to chtěla měřit ? Jediné co by mohlo existovat, tak snad statisiky o vzdělanosti, ale o IQ, je podle mne nemožné.

Další odpovědi
david22

Už jsem viděl jakejsi pokus. Dělali to Britové. Nejvýše bylo Německo, oni byli taky celkem vysoko, Česko zhruba uprostřed. Kopírovalo to přibližně živ. úroveň, čili vypovídací hodnota nulová.

mosoj

  1. hrad
  2. senát
  3. parlament
  4. ministerstva

Doplňuji:
Jenom mně neříkejte že to nejsou státy ve státě.

Conchus

Inteligence se obvykle měří tak, že průměr v populaci se stanoví jako 100 a potom podle testů se zjišťují hodnoty IQ u jednotlivých osob. Obávám se, že plošné testování osob v jednotlivých zemí světa se nedělá. Lidi mají ve většině zemí světa dost starostí se sháněním potravin či vody, natož nějaká inteligence. To se snad dá realizovat v Evropě, ale co s tím. IQ je také závislé na věku. Kdo na takový výzkum uvolní peníze?