dust8

Jsou nějaké rozdvojenné či jinak upravené kabely, kterými by se dalo připojit více interních disků v kejsu?

Jedná se o Gigabyte GA Z77-D3H.

Zatím mám připojené 3 disky. 1) SSD se systémem. 2) HDD s daty 3) SSD s předchozím systémem

Předchozí systém bych smazal a místo něj měl místo na hry (jenže má jen 120 gb)

Rád bych nějak zapojil ještě 4tý disk kde bych si dělal zálohu dat z HDD disku, protože už jsem kvůli
tomu, že jsem nezálohoval data už párkrát přišel o data.
Bývá běžné, že je i 4tý SATA konektor u desky? Nebo se musí koupit nějaká rozdvojka pokud existuje?

Externí disky nechci, protože zbytečně hlučí a navíc mají kratší životnost. Už mi asi tři odešli, ale interní jen jeden.

Desku mám Gigabyte GA Z77-D3H. Nechci se dívat do kejsu dokud nevím možnosti atd, abych neodpojoval kabely zbytečně.

Odpovědi
Dochy

Ne, SATA připojuje jeden disk k jednomu portu řadiče. (P)ATA bylo pro připojení dvou disků na jedné kšandě.