bolak

Jsou nějaké rozdíly v nehodovosti mezi zeměmi kde se jezdí vlevo a zeměmi kde se jezdí na pravé straně?

A nebo obecně mezi řidiči praváky a leváky, když mají leváci prohozené hemisféry?

Lamalam: no, ono by se třeba taky zjistilo, že by leváci neměli vůbec řídit, a nebo když, tak zády k volantu, aby měli hemisféry na správným místě

Odpovědi
Lamalam

Obávám se, že statistiky nehodovosti nevyhodnocují, zda je řidič levák a pravák.

anonym

Jsou dva rozdíly: nedání přednosti zprava a nedání přednosti zleva.

lexx

no nezvykl bych si, šaltrovat levou rukou, mám dojem že první pilot (kapitán) sedí vlevo a co-pilot vpravo nebo je to naopak ?