Jsou nějaké nevýhody toho být animátorem?

Přesněji, být animátorem kreslených seriálů, které nejsou dělány 3D? Slyšela jsem, že když člověk najde dobré místo, kde se s tímto uplatnit, tak má i dobrý plat a vše, ale jsou tu i nějaké nevýhody této práce?

Nejlepší odpověď
anonym

Jo, je s tím hrozná pytlačka – neboli každá scéna musí být „vyfocena“ tak že než se udělá animace tak se může udělat klidně přes 1 mil. fotek který se pak spojí do jedné a pak z toho je film.

Další odpovědi
M.

Nevíš, jestli se ten seriál chytí nebo ne. Tudíž nevíš, jestli budou penízky nebo nebudou :) Někomu se nemusí tvá práce ani líbit.

terry

Nevýhoda je, že není tak snadné najít dobré místo, kde se s tímto uplatnit.

led

V prvom rade, než človek si začne hľadať miesto animátora kreslených filmov a chcieť za to aj dobrý plat, sa musí zamyslieť, či na to má.
Dostatok až nadmieru trpezlivosti,
zmysel pre detaily,
umelecký cit,
schopnosť kresliť a obkreslovať,
farbocit
a hlavne fantáziu, ktorá nepozná hraníc…

Akú nevýhodu hľadáte v práci animátora kresleniek?
Snaď tú pomalú mravenčiu prácu, kde výsledok vidíte až po zostavení mnohých dielčich skladačiek

  • tomuto vy hovoríte nevýhoda?

Ten dlhý čas strávený v miniatúrnom svete

  • tomuto vy hovoríte nevýhoda?

Keď členov vašej rodiny vidíte v postavičkách nového seriálu

  • aj tomuto vy hovoríte nevýhoda?

Vidieť radosť v očiach divákov po zhliadnutí vášho diela

  • aj tomuto vy hovoríte nevýhoda?

Počuť vo všetkých pádoch a skloňovaniach mená postavičiek, na ktorých ste spolupracovali

  • aj tomuto vy hovoríte nevýhoda?

Plat – o čom to hovoríte?
Až bude vaše dielo hovoriť za vás,
až vtedy bude aj váš plat hovoriť k vám.
Dovtedy ,
zmierte sa s tým,
bez práce nie sú koláče…
Doplňuji:
„Nevýhoda je, že není tak snadné najít dobré místo, kde se s tímto uplatnit.“
Nie je to pravda. Dobrých animátorov je stále treba, nielen pri tvorbe animovaných filmov, ale aj pri výrobe počítačových hier a rôznych programov, na umeleckých školách…, treba len mať cieľ, dostatok odvahy, sebavedomia, talentu a hlavne dokázať, že viete a chcete.