Jsou nějaká moře kolem Evropy, kde se dá bezpečně koupat i bez bot, aby se nešláplo na ježka?

Nejlepší odpověď
Kepler

S ježky jsem se setkal jenom na šutrákové pláži na Jadranu, ale boty šlápnutí na ježka stejně nezabránily. Na písčitých plážích jsem se s nima nesetkal

Další odpovědi
Lamalam

Mořské ježky znám pouze z vyprávění, údajně jsou v Chorvatsku. Byla jsem u velké řady moří a s touhle potvorou jsem se nikdy nepotkala.

da ny

Na „oficiálnách“ (ne divokých) kamenných plážích v Ghorvatsku často v noci ježky sbírali. (viděla jsem před 14 lety).
Jinde jsem se s ježky nesetkala (Španělsko, Itálie, Bulharsko, Řecké ostrovy,, německý Balt).