Emily13

Jsou nebezpečné kontaktní čočky?

Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s barevnými, nedioptrickými kontaktními čočkami. Mohou být nebezpečné? A je přes ně dobře vidět? Prý se tím kazí zrak, tak nevím co je na tom pravdy… Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Alesh

Tak především je to kravina, rvát si něco do oka, když to tam není potřeba, na rozdíl třeba od dioptrických kontaktních čoček. Čili bych se na to vys*al. 🙂

zzzzz

Já mám troje, pokud se používají podle návodu, a řádně se čistí, tak se občas použít mohou, na denní nošení to ale není. Materiál na jejich výrobu není tak kvalitní jako u těch dioptrických. Barevné čočky jsou jen módní doplněk.
Doplňuji:
Pokud máš tmavé oči, tak ti to nezbarví, funguje to spíš na světlých očích.

Děda Louda

Nesmíš jich sníst moc.

sawo

Pokud si je vezmes jednou, nic se ti asi nestane, ale hloupost je je nosit casto, pokud vylozene nemusis. Tim si ty oci fakt zkazis. Takze s mirou a hodne dodrzovat hygienu. Nutno jeste podotknout, ze jestli s tim nemas zkusenost, budou se ti hodne spatne nandavat a vyndavat, tudiz bych zasla ke kontaktologovi a on ti rovnou nejaky spravny doporuci.