dudu

Jsou naše drahé ženy ještě rovnocenné partnerky?

Ženy dlouho a právem volaly po rovnoprávnosti. Ale když čtu některé aktuální informace mám pocit, že se něco zvrtlo. Ze současných deseti nových manželství se údajně devět do tří roků rozvádí a žádosti v poměru dva ku jedné podávají ženy. Muži se bojí do manželství vstoupit, protože podle současných zákonů většinou na rozvod těžce doplácí – děti jsou téměř vždy svěřeny do výchovy ženě, chlap přijde o polovinu majetku a platí jako mourovatý alimenty. Novou rodinu pak většinou zakládá jako žebrák. No a co si pomyslet o sdělení, že žena vlastníma rukama uškrtila svého chlapa zato, že nechal bez jejího souhlasu utratit nevyléčitelně nemocnou kočku.
Podle všeho se u nás vztahy mezi mužem a ženou nacházejí v hluboké krizi, ale my namísto toho abychom hledali příčinu a možná řešení, se zaobíráme zcela jinými, banálními až žabomyššími problémy.
Doplňuji:
Podle vašich reakcí se smiřmež se skutečností, že náš stát stojí na velmi vratkém fundamentu, neboť přestalo platit, že rodina je základ státu?

Nejlepší odpověď
casey

No i ja jako muz, zenaty a s detmi s vami souhlasim. Muzi si sice hledaji milenky, ale maji radi doma svoje pohodli a stabilitu a menit nic nechteji. Mozna proto zada takove mnozstvi zen. A jedna z pozitivnich zmen zacina byt stridava pece, ktera by zaroven mohla resit ty alimenty (prece si nebudou stejne castky posilat navzajem).
Dnesnim trendem je se nezenit. Mam kolem sebe dost paru, kteri ziji „na hromadce“ a zena jako svobodna matka poziva vice vyhod, nez vdana.

Další odpovědi
fcoop

Úvaha mi připadá tak trochu zmatená.Jako když se sčítají jablka s hruškama.Ale to je jen můj pocit.
Trochu optimizmu by to chtělo.
Na druhou stranu…kde by ho měl člověk brát?

ppgm

Zajímavá myšlenka. Jako žena – svobodná a bezdětná ve věku lehce nad třicet – s Vámi musím souhlasit. Bohužel. Rovnoprávnost je brána z poněkud jiného konce a z rovnoprávnosti se stává nadvláda. Ale ne všude to tak je a svět prochází neustálými změnami tak buďme pozitivní…

www

Že není už dávno rodina základem státu je patrno už z jeho chování (viz jak píšeš).
Základem tohoto státu je získávání peněz, které sám prošustroval, v úplné praxi je základem tohoto státu ožebračování lidí, postavení žen, vlastně kohokoliv má u … ☹

Angie

Ano, rovnoprávnost. Stejně tak muž ubodal svojí manželku za to, že před ním schovala svojí výplatu aby nešel zase hrát automaty. Co se týká rovnoprávnosti – zákonně existuje, ale samozřejmě každý vztah to má jinak – někde si žena dovolí víc, někde zase muž. Nebo lépe řečeno někdo z nich je dominantnější, někdo zas submisivní a možná i v malých věcech, ale podřídí se. Ale podle zákonu jsou si rovní, samozřejmě.

Dnešní společnost není jen o rodině. Dnes je to o ekonomice, o penězích a podobně. Proto většina párů radši neuzavírá sňatek jen protože by museli řešit otázku majetku. Znám i spoustu starších párů, které byli například 20–25 let spolu, a vzali se ve věku 50 let, až když si byli navzájem jistí, že už jeden druhého neopustí.

arygnoc

jsou.
rovnocenné ženám.

muži jsou diskriminováni (přesněji – ženy jsou pozitivně diskriminovány).

podobně, jako bílí vůči Romům (Romové jsou pozitivně diskriminováni).

Drap

Ženy opravdu vítězí. Sláva vítězům, čest poraženým

anonym

je to zajímavá myšlenka, která si zaslouží paleček, ale ty údaje musíte určitě mít z nějakého plátku, jako jsou novinky.cz, blesk či něco podobného.

Je prostě jednoduché řešení-brát si jen toho, pro koho byste udělali vše a i po celý život budete za touto myšlenkou.

dudu

Drahý ajťáku, informace jsem dílem převzal ze statistiky a dílem opravdu z tzv. plátků. Při koncipování svých otázek volím většinou lehkou nadsázku, ale ne vždy, snad kvůli své nešikovnosti najdu pochopení. Osobně jsem asi za vodou, neboť od roku 1973 žiji celkem v pohodě se stejnou babou a snad už to, jak se říká nějak doklepeme. Zatím i obě naše dcery své chlapy snášejí a neškrtí, snad dokonce milují.
Ovšem obecně vzato nemám z toho všeho, co se v té naší zemičce nyní děje a kam asi kráčíme vůbec, ale vůbec dobrý pocit.
Kdysi se můj kolega odcházející do penze postavil doprostřed nás shromážděných a prohlásil „poserte se tady“, pak středem odkráčel. To však není moje parketa a proto občas třeba i malinko provokuji, ale na mysli opravdu neklesám.