adéla321

Jsou na VŠ důležitější přednášky či cvičení, popř. je to na stejné úrovni?

Nejlepší odpověď
Drap

Obojí je důležité. Pokud však už všechno umíš, nepotřebuješ ani přednášky ani cvičení.

Další odpovědi
Lamalam

Nedá se jednoznačně odpovědět. Některé věci se dozvíš pouze na přednášce, ale při cvičení nebo semináři je zase víc místa pro diskuzi a doplňují dotazy. Na přednášku se vyplatí chodit i z toho důvodu, že poznáš osobnost profesora a to, na čem bazíruje, to se pak u zkoušky může velmi hodit. Pozor, někteří profesoři jsou zákeřní a bedlivě sledují neúčast na svých přednáškách a u zkoušky to pak neváhají zneužít.

Arne1

Hodně záleží na předmětu. Pokud se na přednášce jen čtou skripta, tak moc důležité nejsou. Ale jsou vyučující, kteří přednáškami skripta doplňují a rozvíjejí a pak tyto informace jinde neseženeš. Ono v podstatě i v tom prvním případě to není úplně bezvýznamné, při výkladu spíše pochopíš postup jak se k daným informacím dospělo.

anonym

někteří se domnívají že složitou teorii vstřebají na cvičeních, tam se ale už na přednášky jen odkazuje, nevysvětluje se do podrobna, takže pokud tan přijdeš tak říkajíc úplně dutý, pak ti bude i cvičení naprosto k ničemu bez důkladného samostudia, kterým bys absence dohnal jednoduše rupneš.