wendyX

Jsou na našem trhu schválené (homologované) plastové kanystry na PHM ?

Jedná se mi o malé kanystry 5 až 10 L (na benzín)- pro případ nečekané „nouze“. Pamatuji, že před léty se sice začly prodávat, ale brzy byly zakázány kvůli rizikům se statickým nábojem… Ale čas běží a vývoj jde kupředu- není už situace v tomto směru jiná?

Nejlepší odpověď
Funna

jasně, že prodávají…a jsou z takového plastu, aby nedošlo k vytvoření náboje…ale až ho budeš kupovat, musíš se podívat, jestli je na něm značka, že je určen pro hořlaviny (plameny na oranžovém poli), nebo je na něm uvedené, že pro Ex…

Další odpovědi
atoris

Áno, jeden mám už 5 rokov v garáži.