vas999

Jsou moje sezónní nálady a změny temperamentu v pořádku?

Takhle na podzim, když je chlad, teď ani ten sníh není, je pošmourno a dlouhé noci… jsem takový smutný, pesimističtější, temperament se blíží melancholikovi, mám občas dokonce až sklony k pocitům, že život nemá smysl, nebo až k pocitům sebevražedným. Naopak v létě, je teplo, slunečno, poslední dobou nejsou ani ta horka tak katastrofální, mám lepší náladu, život mě baví, jsem otevřenější ostatním… zkrátka takový sangvinik. Asi to souvisí s tím, že se v létě setkávám se svými nejbližšími přáteli, ale to počasí na to má vliv rozhodující, to vím jistě. A teď se ptám: Je to v pořádku? (Zda je to normální, se neptám, protože je mi jasné, že to normální není.)

Nejlepší odpověď
annas

Temperament se nedá změnit, je daný od narození.

Můžete pracovat na jeho ovládání. Nikdo nemá „čistý“ temperament, ale promíchaný. Záleží na tom, který převažuje a jak ovlivňujete své sebeovládání a myšlení atd.

Když to nepůjde, navštivte přátele, vezměte si dobrou knihu, třeba i kousek kvalitní čokolády, jděte na vycházku, pokud je počasí obstojné.

Více informací na: https://www.ce­lostnimedicina­.cz/ovlivnuje-pocasi-nasi-naladu.htm#ix­zz4yyWIQgtv

Přečtěte si článek „Jak počasí ovlivňuje vašio náladu“

https://www.cpzp­.cz/clanek/2550-0-Jak-pocasi-ovlivnuje-nasi-naladu.html

"Nová studie, uveřejněna na webu WebMD, se zabývala tím, jak může slunce, vítr, déšť rozkolísat naši náladu. Němečtí vědci se pokusili zjistit, zda má každodenní počasí, vliv na naši náladu.

Vědci rozlišovali pouze mezi slunečnými a oblačnými dny. Sledovali teplotu, vítr, sluneční světlo, déšť, sníh, tlak vzduchu a délku dnů.

Studii vedl Jaap Denissen z Humboldtské univerzity v Berlíně.

Výzkumu se zúčastnilo 1 233 osob, všichni v té době žili v Německu. Většinu tvořily ženy, průměrný věk byl 28 let a celkové věkové rozmezí 13 až 68 let." atd.