Kelt

Jsou moje data více chráněna, nebo ne díky Windows 10?

Tak si každý den čtu emaily, nastavím heslo, přečtu a odhlásím se. Ale teď si otevřu počítač, uvidím počet zpráv a pouhým stisknutím se dostanu do své emailové schránky a stejně se tak může dostat a přečíst si moje maily, kdokoliv, kde sedne za počítač. A nemusí znát heslo. Možná jsem si něco někde nastavil, ale to by mělo zůstat skryté. Informace o nových knihách, a jiné věci, to jsou prostě informace, které jsou určeny jen pro mne a ne pro někoho jiného. Nepotřebuji vysvětlovat, že mi píšou obchodníci, ženské, které se chtějí seznámit, reklamy na cestování a desítky dalších. Stejně většinu těchto mailů ani nečtu. Pozoruji to poslední dobu, nevíte, co je třeba nastavit? Děkuji

Nejlepší odpověď
Edison

Nejspíš sis nastavil „pamatovat si přihlašovací údaje“. Nevím, jakým způlsobem přidtupuješ k majlům, takže více těžko radit.

Jinak ano, data jsou ne technické úrovni chráněna lépe, než s W7. Ovšem největší riziko je mezi klábosnicí a židlí. Potom někde v síti v podobě nějakého útočníka a až nakonec v počítači a OS samotném.

Další odpovědi
elkon

Zabezpečení je na tobě. Nikdo to za tebe neudělá. Pokud chceš mít ochráněnou poštu, nainstaluj si aplikaci, která ti bude stahovat pouze hlavičky mailů a ty se pak sám rozhodneš, který mail stáhneš do počítače a který smažeš na serveru. Díky tomu jsem nikdy neměl problém s poštou.