Avatar uživatele
Zlatý

Jsou míšenci inteligentnější než nemíšenci?

Statisticky. Vím že jsem kdysi četl srovnání inteligence dle ras, a černoši z toho vyšli nejhůř. Mnohonásobně líp na tom pak byli běloši, a o stupínek před nima žlutá rasa, který na tom jsou v průměru co do IQ nejlépe, proto by mě zajímalo jak jsou na tom míšenci, jako mulati, mestici a zombie, a hlavně srovnání i k původním čistým rasám (bez příměsi).

Z hlediska biologie, třeba u zvířat, jsou většinou kříženci odolnější a "lepší" než původní dva druhy, asi proto že každý z druhů má jiné vlastnosti, jsou dobří v něčem jiném, a po smíšení vznikna vlastně takový superanimáál, který má od každého něco a příroda to většinou vymyslí tak, že má od každého to lepší. Zajímá mě jestli se to týká i inteligence, a hlavně jestli to tak je i u lidí.
Doplňuji:
zzzzz: zzzzz: knihy? brr..já čet jen nějakej článek :) s tím prostředím to máš asi pravdu, taky jsem tam čet něco o adopci, že když běloši adoptujou černýho, tak v testech má stejně bodů jako bílej, ale postupem času když dospěje, se ty rozdíly v IQ v souvislosti s bělošským dítětem víc a víc prohlubujou; v tom článku to připisovali genetice, ale já si myslím že je to spíš právě tím prostředím, protože dítě si až tak moc neuvědomuje že je černoch ve světě bílých, ale postupně když dospěje, tak to vnímá podstatně, že mezi ně vlastně až tak nepatří, a je to pak znát i na tomhle... další věc co tam byla zmíněná, že když se člověk pohybuje mezi lidma s IQ 120, tak v testech má v průměru mnohem větší IQ než člověk co se pohybuje mezi lidmi s nižším IQ, jako kdyby to IQ bylo nakažlivý :) pak tam byly i nějaký porovnávání mezi sourozenci, že záleží i na tom kdo se narodí jako první, druhý, třetí..a tak, že tedy inteligence je určitým dílem odvislá i od toho v jakém pořadí se člověk narodí, případně i jestli je jedináček nebo má nějaké sourozence, ale jak to přesně je, to už si dopodrobna nevybavím. Co si ale pamatuju je, že když se měřilo IQ černochům, a testy jim rozdal černoch, tak měli v průměru o 5 bodů IQ víc než když jim rozdal testy běloch, a to mi přijde docela zajímavý :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Našla jsem článek Rasa a inteligence a odkazy z nichž autoři čerpali - uvedené pod textem.

http://en.metapedia.org/…
----
Uvádí se v něm, že lidské rasy se liší v testech IQ , pomocí nichž vědci zkoumali. Takže rozdíly jsou dané geneticky, společenským prostředím a ostatními vlivy - např. kreativitou. .

Např. jedna studie srovnávala 83 německých bílých dětí s 98 smíšenými, tedy těmi, které se narodily po 2. světové válce německé matce a "černému" vojákovi. Byly zjištěny pouze velmi malé IQ rozdíly. .

K dispozici je také studie, v níž lze nalézt významný rozdíl mezi IQ smíšené rasy dětí, které se narodily matkám bílým ve srovnáním s dětmi černým.matek.
Důvod - vliv životního a společenského prpstředí. Bílé matky byly vzdělanější a tím měly pravděpodobně i vyšší IQ.

Další nedávné studie v USA a Jižní Africe zjistily, že průměrné IQ populace smíšené je uprostřed mezi černochy a bělochy. Vysvětlení - diskriminace "černé pleti".. Černoši, kteří žijí v Evorpě mají vyšší IQ než v některých amerických oblastech.


Východní Asie. Přesto, že obyvatelé má o něco vyšší průměrné IQ, přinesly mnohem méně tvůrčí objevů a inovací v oblasti umění a vědy než Evropané. Jedním možným je vysvětlení je, že tito Asiaté mají nižší průměrnou kreativitu než Evropané.

atd.

Za nevýhodu se považuje, že se výzkum týkal dětí.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Taky jsem tu knihu se srovnáním inteligence kdysi četla. Tam bylo i srovnání míšenců. Ty si měl nějakou zkrácenou verzi? Nebo se ti to nechtělo dočíst?

Míšenci dopadli skoro tak blbě jak černoši.

Není to jen o IQ, ale i schopnosti se vzdělávat a to je dáno částečně i výchovou. Je spousta velmi chytrých černochů lékařů, právníku.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3219
Zlatý quentos 1426
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1209
Zlatý Kepler 948
Zlatý led 723
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.