jirka F

Jsou limonády lepší než třeba ovocné štávy?

Nejlepší odpověď
annas

Ujasněte si, jaký je rozdíl mezi oběma produkty.

Https://www.stob­klub.cz/clanek/ja­ky-je-rozdil-mezi-stavou-a-limonadou-velky-

Limonáda moravsky sodovka, původně jen citronová, později i příchuť z jiného ovoce, je voda, která je oslazená a obsahuje tresť.

Šťáva kromě jiného významu ( pod masem, nebo žaludečnoí šťáva) je vymačkaná z plodů ovoce. Nejlepší je čerstvá, bez obsahu dalších přísad, kromě cukru.

Její druhy, které se prodávají v obchodě, najdete výš.

Toto vše jde mimo mě, limonády ani žádné jiné šťávy nekupuji ani nevyrábím. Jen používám do čaje a do vody šťávu z citronu.
Jím syrovou zeleninu i ovoce.

Samozřejmě , že šťávy, nemyslím domácí, by měly být kvalitnější než limonády.

Další odpovědi
Rokio

Šťávy jsou obvykle levnější, protože se jedná o polotovar a do sklenice se napije pouze zlomek šťávy a zbytek doleješ vodou.

Pokud jde o prospěšnost pro zdraví, tak bych řekl, že spousta šťáv je zdravější než přeslazené limonády, mezi které patří Cola, Sprite, Fanta, či Mirinda. Nesmí se ale jednat o lacinou břečku.

zjentek

Není to tak dávno, kdy se v krámech objevila limonáda Budiš, která se dala pít. Vzápětí zase zmizela. Byla totiž fakt dobrá. Chutnala jako limonády za předchozího režimu vlády, před rokem '89.

Jinak se na otázku odpovědět nedá. Co je to šťáva? Zeleninová? Míza? Nebo třeba benzín?

Mc Merkurion

… jak píše annas, limonáda je vlastně šťáva s vodou, takže je snad jasné, že koncentrát ovocné šťávy (jinak taky sirup) je lepší než naředěnej třebas sifonem …