Avatar uživatele
band of brot

Jsou líní lidi, kteří nechtějí více pracovat?

Pokud má člověk možnost jít pracovat s tím, že pracovní době je nepravidelná nebo se třeba pracuje 12, 14 hodin nebo celý den nebo i víkendech a ten člověk odmítá tu práci dělat s tím, že chce mít více volna, tak je to lenoch a flákač? Já myslím, že ano…

lexx: Já dělám 11, 12 hodin denně, s tím, že mám propláceno jen těch 8. A někdy nemám ani přestávku na oběd.
gecco: Vyprávěj to kombajnérům na polích :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 3182 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Jak se to vezme…
Pracovní doma je maximálně 40 hodin týdně… K tomu přesčas max. 8 hodin týdně. jednotlivá pracovní doba nesmí přesáhnout 12 hodin – tolik zákoník práce (zkráceně, cca § 83–96)…
😉
Na druhou stranu – když jsem ještě pracoval ´pod píchačkama´, raději jsem dělal čtyřiadvacítky a měl další dva dny volno…
😉
_____________­__________
Jasně – nebo hasičům při požáru…
😉
Jo – jsou sezónní či jinak neodkladné práce, které jinak dělat nejdou – to le nejde o setrvalý stav…

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zbynas

Třeba mu stačí, co si vydělá za menší dobu a další sílu raději investuje do práce na svém domě apod. Pracovat může i pro sebe, ne jen pro zaměstnavatele!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nelze to takto hodnotit. Každý sio vybírá podle svých potřeb a svých priorit. Hromadění jmění a majetku, jak je nám dnes mnohdy předkládáno, nemusí být nutně ta nejvyšší hodnota pro daného jedince.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

keď som pred rokmi začínal s podnikaním, pracoval som 25 hodín denne (hodina na obed).
pred dvoma rokmi to bolo už iba 6–10 hodín.
31. 8. firmu predávam a dobrovoľne odchádzam na dôchodok (53 rokov).

stačilo.
už sa mi pracovať nechce a nepovažujem sa za lenivca.
práve naopak, budem mať čo robiť, aby som stíhal všetko, čo chcem.

😉

ale – potreba, núdza je niekedy sviňa. proste keď treba, tak treba. a tam, myslím, i lenivý musí máknuť, inak by pošiel.
skôr je to o možnostiach, potrebe a vôli, ale i cieľoch, nárokoch, ochote, … o mnohých faktoroch. tiež by sa mi nechcelo pracovať 12–14 hodín na linke.

nežijem, aby som pracoval.
pracujem, aby som žil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

někdo ano jinej ne…pracovals už někdy ? kde jak dlouho ? víš co je to 12–14 h na lince v rachotě ? a za minimálku mzdu, šikana, psychickej terror, vyhrůžky a zacházení pod psa…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

nedá mi to se k tvému doplnění nezeptat- a děláš tam v tom tvým zaměstgnání něco, nebo děláš ho*no?

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jste na sebe hrdý nebo jenom brečíte za ostatní zaměstnance, kteří cítí svoji pracovní obuv přes dveře pánských šaten?14 hodin to je dost…

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Jako flákače vidím nyní Tebe,když sedíš právě ted u PC,místo toho abys makal.:-p

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Většina lidí prostě nechce pracovat… Vidím to dnes a denně. Před měsícem k nám nastoupil chlápek kolem 50 let. Celý měsíc se mu prostě nechtělo makat, neustálé výmluvy, na rychlosti taky nepřidal. A ihned po měsíci šel na nemocenskou s tím že tohle není práce pro něho. Tady jeden z mnoha příkladu toho že u nás práce je, ale lidi prostě makat nebudou! Práce je dost, jen musí člověk dělat co je zrovna k mání a né si vybírat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sesednizkola

bud jseš blázen, nebo jsi nikdy nepracoval…protože tohle by člověk po dvanáctce ve fabrice rozhodně nenapsal. 60 Kč na hodinu, platí ti 10,5 hodiny, 595 Kč hrubého za směnu , ale v Praze. Nevím, jak je to jinde, například co jsem slyšel, tak na Moravě mají mzdy mnohem nižší. A netýká se to jen brigádníků, lidi na plný úvazek tam měli stejně. Bylo to přes agenturu a všechny práce byli placené stejně. Kde se dělalo na 8 hodin tak bylo povětšinou 70 na hodinu, dvanáctky byly placeny hůře „ale zase seš tu dvanáct hodin“, jak mi bylo řečeno. Pamatuji si, jak jsem se jednou v prostřed práce šel na něco zeptat mistra a on zrovna něco řval přes cely sklad a ignoroval mě. Když jsem u něj stál už asi dvě vteřiny tak se na mě rozkřičel „mužes mi rict, proc tady stojis jako cu.ak? delas ho..o a prachy chces jako ty co delaj“. Neslo mu nic rict, prachy byli 55 až 75 na hodinu, kdybych se ozval tak by mi dal hned 55 a poslal okamzite domu.Nebo v PPL Jažlovice, normalka byla, ze treba na smenu prislo 30 lidi, mistr rekl: potřebuji tolik a tolik lidi tam a tam, precetl jmena a uplne vidim pronaset ho vetu „..a ty které jsem nečetl poprosím nic neřikat a rovnou do šatny“. Bylo 20:00 začátek noční směny v PPL. Autobus do Prahy jel ve 22. 2 hodiny tam deset lidi cekalo bez nároku na mzdu na bus do Prahy, jinak se totiz odtamtud dostat nedalo. Jako brigadnik student jsem prosel tehle praci hodne…poslední zkusenosti rok zpátky. Když vidím sklad nebo fabriku tak mám vždy mráz po zádech. Tohle nepochopí nikdo, kdo si to nezkusí a nejspíš tomu ani nebude věřit. Díky bohu za tu práci co mám teď…Než dělat ve fabrice nebo ve skladum tak to je snad opravdu lepší být lenoch a flákač. Lidi manualně pracujici v tehle hroznejch firmách typu Amazon, PPL, FM Servis, Alza atd. upřímě lituji a obdivuji toho, kdo nezačne z toho chlastat, protože přežít se to jinak nedá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Jak kteří. Nelze všechny házet do jednoho pytle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Já myslím že jde o priority. Pracuješ proto aby sis vydělal peníze. Jsou lidi co si oddělaj co musej, a zbytek volnýho času věnujou třeba svý rodině, a jsou lidi který místo času strávenému s rodinou dají přednost penězům.

Bylo by zajímavé udělat experiment, kdy by automat vyhrknul každou hodinu nějakou částku – náhodně od 500Kč do 1000Kč, s tím že automat můžou kdykoliv odvézt, a sledovat jak na to bude člověk reagovat. Hádám že někteří lidé by u toho automatu strávili celý život, jen by spali nebo stáli u automatu, pak by umřeli a byl by konec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

vy sa chválite tým, že robíte asi neplatené nadčasy a ničíte si zdravie absenciou obeda? čo si myslíte, dokedy to celé vydržíte? a až to raz nevydržíte, kto sa o vás postará? rodina? lebo štát nie…to si píšte

nechať sa zdierať a ešte to brať ako osud alebo dokonca česť (vydarži pajonier!) je choré.....neho­voriac o tom, že na to vždy doplatia deti zdieraného

nechcieť viac pracovať, než je zdravé, bezpečné a dlhodobo udržateľné (bez ohľadu na to, čo je v zmluve) je úplne normálne…tak by to malo byť.....feudalizmus skončil a workoholizmus je choroba, takže tak

Upravil/a: Šidlo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Každý musí "otročit"a co jako?Hold někdo bere státní rentu a je na to ze zoufalství hrdý a někdo nemá čas, ani přemýšlet, prototože objevil Ameriku.

před 3181 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek