Jsou lidé více empatičtí, když jsou smutní nebo když jsou štastní?

Odpovědi
Anikitos

Spíš smutní, ale podle mě záleží hl. na jednotlivcích a na míře smutku či pocitu štěstí. Když jsou emoce někdy moc silné, je člověk zahleděn spíše do sebe než, aby se v tu chvíli moc zaobíral ostatními.

No, ale když je člověk nešťastný, má i více pochopení pro ostatní atd…

orestez

Nezáleží na náladě. Záleží na celkovém charakteru. Sociopata nelze obměkčit. Leda ukecat. Naproti jim zdraví lidé dokážou pomocz i finančně, aby ti, se kterými soucítí, nemuseli krást.

Pajena

Empatická vůbec nejsem nikdy , jak se může člověk zaobírat problémem toho druhého ? Záleží mi jen třeba na pár vybraných lidech ale ne abych se dokázala vcítit do toho druhého , sympatie jde úplně mimo mne … Nebudu se přeci zatěžovat problémy druhých …

kratke-saty

Já se musím přiznat, že spíše asi když jsou smutní- pak mám takový ten cohranitelský pocit, chu%t jim pomáhat a asi s nimi dokážu více soucítit.