Rokio

Jsou lidé s depresivní psychózou nekritičtí?

Psychotici jsou zpravidla nekritičtí. Člověk s depresivní psychózou se pořád obviňuje a myslí si, že pořád něco páchá, i když to není pravda.

Není tohle spíše projev velké sebekritičnosti?

Nejlepší odpověď
zjentek

Je dobré nemít poblíž matku, která by člověku donekonečna připomínala, že „pořád něco“ páchá. Je dobré dostat ji i z mysli. Pak se kolikrát ukáže, že žádná depresivní psychóza ani nebyla 🤷‍♂️

Když tě rodič bude od děcka kritizovat, budeš dělat totéž! Čím déle to bude rodiči umožněno, tím větší pravděpodobnost recidivy u tebe 🤷‍♂️

Kdo je vinen? Soudní psychiatr? A co na to Jan Tleskač? A kde je uživatel Bůh?

Další odpovědi
Filip84

Není.

Kritika je objektivní, nebo subjektivní, ale kritika je jak kladná, tak záporná.

Sebeobviňování, myslení si o sobě etc. etc., není kritika, ani sebekritika. Sebekritika je o tom, že jsem, dejme tomu, měl nehodu, a i když nejsem její právní viník, tak si sednu, na nějaký čas, zamyslím se nad tím, a řeknu si „jo, tohle a tohle jsem mohl udělat jinak, a třeba by k tomu nedošlo. Příště si dám pozor!“, ne o tom, že si sednu a začnu se obviňovat, že stejně za to mohu já, že jsem se vůbec neměl narodit, že jsem vůbec neměl mít řidičák, a že jsem vůbec neměl toho dne jet, a když už jsem toho dne jel, tak jsem měl jet nejlépe v jiné, paralelní, dimensi, etc. etc.

To je chorý mozek, ne kritika.

Filip84

Rokio, to je velmi pregnantní poznámka: jak to máš, vlastně, s mamou? Chová se k Tobě jako k dospělému (přiměřeně Tvé chorobě, samozřejmě)? Nebo Ti pořád kupuje hadry, myje záda, a tak podobně?