autacek

Jsou lidé opravdu tak krátkozrací, že nadávají na hospodské, že zdražili?

a když uvedou důvod EET, tak jsou zákazníci „nejchytřejší“, s výpočty, že EET přece stojí jen pár korun?

Copak lidem nedochází, že nenažranost státu, pokud si budou chtít i dál dát v hospodě pivko, prostě nezaplatí nikdo jiný než oni? No hlavně že se jim dobře usíná s vědomím, že šizuňk hospodský, co pracoval od nevixim do nevidim, mezi tim co oni si seděli na pivečku, již nebude nikoho okrádat, natož aby měl, na rozdíl od nich, na nové auto pro dovážku zboží.

Nejlepší odpověď
Drap

To co nám tady vykládáš je nesmysl. EET neni opravdu žádné rozhodující zatížení. Hospodský který nepodváděl a přiznával všechnu tržbu, tak i na vesnicích to bez problémů zvládne. Pro starší je to nepříjemné, pokud nepracují s moderní technikou. Běžnému hospodskému to vyrovná snížení DPH. A kdo se v této branži někdy pohyboval, může ti potvrdit, že hospodský který přiznával všechny tržby je spíše světlou vyjímkou.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… je dobře, že tomu aspoň ty věříš … EET je totiž jen zástupnej problém >>> prvně museli dělat klimatizaci, pak stavební úpravy skrzevá kouření, a nakonec se kouření zakázalo komplet, a co vím já z okolí, tak to je pro většinu likvidační … a mimochodem, mohl by jsi mi dát příklad, v čem je pro ně to EET tak ztrátový? rád se přiučim …

Hlada

Nejsou krátkozrací, jsou ale zmanipulovaní mohutnou mediální kampaní proti drobným podnikatelům, zvlášť proti hospodským. Neuvědomují si, že zisk z hospody bez kuchyně nedosáhne ani slevy na poplatníka, takže nějaké šizení na daních vůbec nepřichází v úvahu a že zpravidla hospodský není plátcem DPH, takže nějaká drobná sleva mu je k ničemu. Přitom musí plnit řadu restriktivních a neustále se měnících podmínek. Zákaz vaření, zákaz kouření, zákaz automatů a k tomu EET. Ta by nikomu nevadila, kdyby zařízení dodal a udržoval stát.

led

Nie sú krátkozrakí, ale kto im je bližšie, ako „hodspodskí“? Im platia svoje peniaze, od nich požadujú svoje pivečko a nikoho nezaujíma, či vychádzajú so svojimi „ziskami“ len tak tak, pokiaľ sa nerozvážajú na http://mixmotor­.eu/21975/10-najdrahsich-aut-sveta-v-roku-2017

ivzez

Krátkozrací nejsou stěžovatelé, ale hospodští,
kteří zdražení svádějí jenom na EET.

Od začátku roku se zvyšují ceny, když k tomu přičtu EET,
je jasné, že zdražit museli.

Další problém je zákaz kouření.
Nevím, jak to vypadá jinde, ale já chodím kolem hospody, v níž téměř
nikdo nesedí… V červnu stáli všichni hosté včetně nekuřáků
před hospodou (okna v bytech nad hospodou zavřená), od konce
června zahrádka. Po zrušení zahrádky chodím kolem prázdné hospody,
do níž lidé chodí jenom na obědy. Jsem zvědavá, za jak dlouho skočí…

Jiří Bohumil

Nenažraný je stát i hospodští. O tom asi není pochyb. Ale s tím se asi dnes nedá nic dělat, máme demokracii a volné „tržní“ hospodářství. Takže i my s cenama v hospodě, i oni s EET, si můžeme „trhnout“.:-)
P.S. Ty máš hospodu, že tě EET tak tíží?