Autista

Jsou lidé jen přerostlý vir?

Jeden chytrej ,,člověk,, kdysi přirovnal lidstvo spíš k viru než k právoplatným obyvatelům planety, všechna zvířata se dokázala přizpůsobit, jen my si přizpůsobujeme zemi k obrazu svému, myslíte, že na tom něco je?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejsme vir.

Jsme desetmiliardkrát větší než viry a taky tak zhoubnější. Jak už s oblibou uvádím rozhovor mezi Marsem a Zemí:

  • Ahoj Země, jak se daří?
  • ále, chytla jsem člověka
  • to nic, to tě brzy přejde!

Další odpovědi
Ametyst

Jiné - odpověď

V minulosti se chytré živočišné druhy přizpůsobily změnám klimatu a přežily. Ty, co se nepřizpůsobily, vyhynuly. Doufám, že nebudeme jak idioti „bojovat proti klimatu“, ale že se přizpůsobíme. Pokud ještě platí, že jsme součástí přírody a bez ní nemůžeme existovat.

marci1

Jiné - odpověď

Možná za to, jací jsme může „Cytomegalovir“.
„Cytomegalovirem je nakaženo 80 procent populace, virus mění psychiku i inteligenci člověka, ten, kdo se jím nakazí, postupně hloupne, říká vědec Jaroslav Flegr, který s týmem z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zkoumal vliv jednoho z běžných virů na inteligenci člověka. Vir navíc prý jinak ovlivňuje inteligenci mužů a jinak žen. Dodává, že léčit má smysl jen vybrané jedince, třeba osoby s poruchou imunity. V rámci celé populace má ale promoření virem velký vliv, a to i ekonomický“. 🙂
https://video­.aktualne.cz/dvtv/kvu­li-viru-hloupne-80-procent-lidi-meni-se-psychika-cloveka/r~1d4023a­858df11e8a72bac1f6b220e­e8/

Kelt

Jiné - odpověď

Nevím proč, ale někteří lidé si vyberou to, co někdo řekl, odstraní kontext a pak vyberou pár vět, které spolu nesouvisí a to berou za svůj názor, pravdu, kterou nemají ničím podloženu. Co člověk, to názor. Záleží na tom, čemu věříš, o čem jsi přesvědčen. Ale to neznamená, že je to pravda. Máme ve zvyku se porovnávat, dělat žebříčky – kdo je nejbohatší, nejchytřejší, kdo nejvíc zničil, prošustroval, kolik do měl milenek a pod. Ale to je naše vlastní hodnocení. A asi nikdo neví, jaká jsou ta vesmírná měřítka a hodnoty, na čem opravdu záleží. Země existuje určitou dobu ( tím myslím, že za nějakou dobu taky zanikne) a člověk je na Zemi jen určitou nepatrnou dobu existence Země. Takže jestli si nakrademe, pozabíjíme se, jestli se budeme považovat za Bohy nebo za červy bude za pár let zcela nepodstatné. Přírodní zákony budou platit vždy.

dudu

Jiné - odpověď

Proč určitá skupina lidí debatujících na těchto stránkách opakovaně projevuje až jedovatý sarkasmus. Kde se berou a koho prezentují. Naše tělo je přece složeno z prvků, které vznikly při jaderné fúzi kdysi probíhající v útrobách dávno zaniklých nov a supernov. Jsme tudíž děti hvězd. Podíl bohů na našem stvoření, přes fakt, že původně jsme se měli stát jejich otroky nás pak opravňuje domýšlet se, že máme jejich podobu a shovívavě nás považují za svoje zlobivé děti. A navíc virus sám o sobě ani nemá schopnost reprodukce.

DoTazatel

Jiné - odpověď

Nejsme vir. Chováme se spíš jako invazivní druh než jako domácí, nedrží se přírodní rovnováha. (Ovládání, rozlézání, vybíjení, vyhubování, ničení… Země, přírody, ostatních živ, druhů a prostě veškerého jiného života, a taky přemnožování našeho vlastního druhu).