zjentek

Jsou lidé chudí spíše proto, že nemají vlastní myšlenku anebo proto, že jim chybí finance ji realizovat?

Proč jsou aktivní lidé chudí?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud máš skutečně dobrý nápad, tak na jeho počáteční fáze realizace buď vůbec nepotřebuješ horentní sumy (spousta firem dnes úspěšných začínaly doslova v garáži a fungovaly s minimálními výdaji) nebo je prostě seženeš skrze investora … to že to nejde, je výmluva… hodně častá u takových těch všudybylů a všeumělů co umí jen nadávat na to že jim osud nepřeje.

Další odpovědi
dudu

Chybí jim podnikatelský duch. Ten nenaučí žádná vysoká škola. Je to dar bohů.

DoTazatel

Protože tomu třeba nerozumí a odmítají se to naučit. Záleží tak jak moc a v čem jsou aktivní.
Někdo může být neustále aktivní až horlivý a nemusí vesměs udělat nic. (Je aktivní, ale nemá plán, neví CO PŘESNĚ chce a kam chce dojít. Taková aktivnost je pak na nic, protože nic nepřinese).

A jak už napsal ge0rge, tak na financích ze začátku ani nemusí záležet.

Záleží hlavně na odhodlání a celkovému plánu (cíli).

A samozřejmě záleží i na té myšlence, ale není to podmínkou pro bohatství, tzn. nemusí mít žádnou geniální, inovátorskou a světobornou myšlenku (= nápad). Lidi vydělávají na úplně obyčejných všedních věcech, stačí když to umí.

Kelt

Když máš plán, tak stačí přesvědčit někoho, aby tě založil. Samozřejmě, že za určitých podmínek, % z obratu a pod. Jenomže i když si zjistíš situaci na trhu, jak můžeš odhadnout, kde budeš za pár let? Možná budeš mít pobočky po celém světě, možná tě odmítnou v sousedním domě. Povídá se, že zakladatel KFC colonel Sanders byl více než 1000 x odmítnut, než slyšel první ano. Kolik lidí by vydrželo 2 roky chodit a mluvit s lidmi a říkat jim svůj plán a stále slyšet ne? A přitom jít dál a věřit, že jednou někoho najdou, kdo na ně vsadí.

df

Ze sta začínajících podnikatelů jich zhruba 80 zkrachuje do roka. Ze zbylých 20 zkrachují do pěti let dalších 15. Zbytek patří mezi úspěšné podnikatele.

nyjono

Dle mých zkušeností to je dost často z pohodlnosti.
Ve většině zaměstnání to je mnohem jednodušší. Minimum starostí. A taky minimum pedněz.

zjentek

Dudu: „Povědztě mi, Kefalín, čo si představujetě pod takým slovom podnikatelský duch?“ … klidně rozepiš hloubku, skutečně mne to zajímá, tentokrát s tebou nežertuji (;

dudu

Snad to ani nedokáži definovat, proto uvedu příklad: můj spolužák na základce každoročně bojoval s propadnutím. Vyučil se opravářem zemědělských strojů a pracoval v JZD, které přidruženě provozovalo kovovýrobu pro různé továrny. Po revoluci za hubičku odkoupil vybavení dílny a navázal na dřívější kooperaci. Dnes je z něj milionář, kterému radím v investičním bankovnictví. Stejně obdivuhodně zbohatl, coby současný majitel velkoobchodu s potravinami, i jeho bratr. Oba začínali od nuly a nekradli, ale měli ideu a využili každý smysluplný kšeft. Víc nemám co dodat, protože sám jsem na ně jen koukal jako nemocné tele!?

DoTazatel

Osobně si pod tím představuji jen odhodlání a organizační talent (možná i vůdcovský). To celé podtržené nějakým plánem (podnikatelským).

Líbí se mi, že to dudu označil jako „dar bohů,“ ale nesouhlasím s tím. Není to nic, co by nemohl dělat každý (co by se nemohl naučit). :D

ivzez

Kdyby se to opravdu dokázal naučit každý,
nekrachovalo by tolik podnikatelů.

nyjono

Krach firmy není problém a je to běžná věc a získávání zkušeností.
Důležitý je se z chyb poučit a postavit se znovu na vlastní nohy.
Znám několik lidí, kteří se po prvním neúspěchu vzdali a dne jsou zaměstnaci a bědují nad pracoví dobou, výší mzdy i vedením.
Ale měli přece možnost druhého pokusu. Třeba i třetího. Jen jít za svým snem a cílem. Krok za krokem.

DoTazatel

Každý s odhodláním (a silnou vůli)… to, že podniká spousta lidi, co to neumí, ještě neznamená, že není v potenciálu každého se to naučit.

ivzez

Dobrý podnikatel potřebuje mj. intuici, která se naučit nedá.

DoTazatel

To je věc názoru.

anonym

pokud ale něčí nápad staví jen na tom že „potřebuju 10 milionu na televizní reklamu na svůj kšeft a pak budu konečně slavnej a úspěšnej“ no tak to není žádný nápad to je prostě pitomost a snaha vytřískat co nejrychleji z ničeho.

anonym

setkal jsem se dokonce mezi těmi geniálními plánovači i s obhajobou gamblerství v tomto duchu. No já nejdřív musím vyhrát milion a pak konečně budu moct začít podnikat 😁 … jak by řekl Jára da Cimrman, tak tudy ne přátelé 🙂

zjentek

Dobrá, řekněme, že existuje šlechetný nápad a aby se proměnil v realitu, je potřeba nejprve budovat. Tzn. nepůjde o třeba startup v garáži, ale o skromný zábavní park pro rodiny. Ty víš, že bys nesmírné množství lidí potěšil tím konkrétním projektem, ale nemáš jak finance, tak podnik. ducha, jak píše dudu (sám nedokážeš sesmolit podnik. záměr). Máš ale schopnosti a jsi vytrvalý. Co dál? (Můj příklad není o- dejte mně prachy a já vám předvedu svý schopnosti.)

ivzez

Zábavný park podle mne není šlechetný nápad.