dudu

Jsou letité učitelky matematiky též postrachem vašich dětí?

Dnes děti dostaly pololetní vysvědčení. Máme dvě vnučky, z nichž mladší chodí do sedmé třídy a starší do prvého ročníku obchodní akademie. Jejich studijní výsledky jsou velmi uspokojivé. Avšak zrovinka minulou neděli jsme v rodinné radě řešili jejich docela alarmující ztížnosti a připomínky na adresu kantorek, které je mají učit matematiku. Shodou okolností tyto, dnes ženy v předdůchodovém věku, též před léty učily jejich matky, tedy naše dcery. Byli jsme téměř šokováni, jak podle výpovědí našich potomků tyto dámy pozměnily v negativním slova smyslu metody svojí výuky. Jako-by se svého času trpělivé a mírné bytosti rozdávající svoji energii, dnes změnily v nervní a zapšklé furie, jejichž cílem je nejen odbýt přednášku, ale dětem k tomu navíc přidat svoje negativní pocity a pohrdání. Jak jinak pohlížet na výroky ke svým žákům ve smyslu: „stejně jste všichni blbečci, kteří se raději, než matematice věnují hrám na počitači nebo hulení trávy, nemáte šanci na lepší známku, jako za tři a hůře atd.“. Nežiji mimo dnesní svět a ledacos jsem ochoten akceptovat, ale zde mám pocit, že jde o typický příklad, byť nechtěného avšak profesionálního selhání. Máte prosím někteří podobné poznatky, či opačné názory a nebo v mém případě jde při vyhodnocování informací našich vnuček pouze o ztrátu moji objektivity?
P.S. Velmi nerad bych někomu křivdil, ale bohužel mám také pochybnosti o budoucích výsledcích dnešní mladé učitelské generace.

Nejlepší odpověď
Drap

Vnuky mám ještě na školu malé, ale obě dcery měli na matematiku také učitelky téměř před penzí, ale zkušenosti jiné. Přes neoblíbenost matematiky obě učitelky oblíbené, nikdy žádný problém. Byly sice přísné, ale zřejmě i podle možností spravedlivé a navíc dokázaly opravdu něco naučit. Sám jsem zažil učitelku podobnou jak píšeš, která přes všechny své nedostatky ještě nenaučila vůbec nic. To jsem si ovšem uvjedomoval až později, když jsem na střední škole musel z matematiky dohánět ,pro mně neznámé věci ze ZŠ