Rokio

Jsou lepší životní podmínky v Kolumbii, nebo ve Venezuele?

Pokud by se někdo rozhodoval pro žití v jednom z těchto dvou států, kde by se měl lépe?

Nejlepší odpověď
paul1

Podle mých znalostí je to Kolumbie, Venezuela je na tom o hodně hůř

Další odpovědi
Kepler

Přírodní podmínky jsou v obou zemích stejné, leží v tropech. Stejně tak je to s přírodním bohatstvím. Ale jinak Venezuelu nebrat. Díky prosazování socialismu je ve Venezuele nedostatek prakticky všeho. Obrovské zadlužení, hyperinflace, obří nezaměstnanost. Obyvatelstvo ze země emigruje ve velkém. Jinak má ale velký potenciál a klidně by se mohla stát zemí s nejvýkonnější ekonomikou v Jižní Americe, hlavně díky obrovskému ropnému bohatství. To by tam ovšem nesměl šéfovat Maduro.

annas

Nerozhoduji si, ale podívala jsem se na net. Ani jednu zemi bych si nevybrala.

„Jaká je ve Venezuele životní úroveň? Jsou lidé ohroženi na životě?“ – in fomrace z ledna 2019

Je to hned několik faktorů. Bezpečnostní situace je ve Venezuele jedna z nejhorších na světě. Zároveň je tam nedostatek jídla a základní léky. Lidem se navíc každou minutu znehodnocují peníze, takže velká inflace je toho také součástí. Za posledních několik měsíců emigrovaly tři miliony lidí.
Je třeba všechno začít zajištěním bezpečnosti a obnovením ústavních pořádků. Venezuela bude potřebovat velkou pomoc od zbytku světa, aby došlo k nastartování ekonomiky. Je nutné nalézt alternativy, ekonomiku diverzifikovat a najít efektivnější způsoby, kterými se dají vydělávat peníze a nespoléhat pouze na export ropy. Ta země je poškozená z ekonomického, sociálního a bezpečnostního hlediska. Bude to tedy běh na dlouhou trať."

ttps://www.ty­den.cz/rubriky/zah­ranici/amerika/ve-venezuele-vladne-zkorumpovany-fasismus-komentuje-odbornik-krizi_512345.html?show­Tab=diskutova­ne

Určit životnío úrvveň je určitě složité, čísla o všem nevypovídají, tak je to i s Kolumbiií. 55 % lidí je nezaměstnaných., navíc země je extrémně zadlužená.> Panuje se zde nafkomafie a je zde vysoká zločinnost. atd.

http://www.be­dekr.cz/staty/JA­merika/Kolumbi­e?det=cia_eco_in­fo.html

marci1

Z této „Sophiiny volby“ bych doporučila Kolumbii. Jsou tam, mimo jiné docela nízké ceny. 🙂