Avatar uživatele
majki636

Jsou lepší péřové peřiny, nebo duté vlákno? Jde mi o to, aby byly vhodné jak na zimu, tak i na léto.

Zajímavá 0 před 1133 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Mívali jsme doma peřiny a polštáře z peří, protože naše babi chovala husy. Ale postupem času jsme přešli na prošívané deky a polštáře s dutými vlákny. V teplotní záležitosti nevidím problém, ale peří často promastí sypek a pak se dělají na povrchu fleky. A bylo to i po vyčištění peří. Peří jak známo je mastné, proto po něm voda stéká.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… peřina je od slova peří, pro alergiky doporučuju klidně umělou duchnu …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Péřové peřiny jsou dost těžké, duté vlákno je mnohem příjemnější. Vhodné na zimu i na léto- podle gramáže.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Pod dutým vláknem se ti v posteli zdá, že na sobě nic nemáš, jako když nejseš přikrytá, což třeba mě iritovalo. Navíc koupí umělá duchny podporuješ chem. průmysl a plasty na úkor přírodních materiálů a takové jednání, pro obranyschopnost organismu mimochodem zcela nepříznivé, je jen DALŠÍ CESTOU K ALERGIÍM!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Vše má své výhody a nevýhody. Osobně upřednostňuji ovčí rouno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Já dávám přednost peří. Co se alergií týče: Alergolog se k synově problému s alergií na roztoče vyjádřil ve smyslu peří nebo umělé vlákno, to je jedno, ty mrchy přežijou ve všem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Já myslím, že to bude to duté vlákno. My máme na zimu plnější a na leto tenší přikrývky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetaKo

Rozhodně péřové. Mnohem líp se v nich spí a ta kvalita je taky jinde ;) https://polsta­reaperiny.cz/pe­rove-polstare/detsky-polstar-deluxe.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Elkon a nepřichází sypkovina k flekům TAK NÁHODOU z druhý strany, než z nitra duchny?

před 1133 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Ne, že peří někdy mastí není nic nového.

před 1133 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek