majki636

Jsou lepší péřové peřiny, nebo duté vlákno? Jde mi o to, aby byly vhodné jak na zimu, tak i na léto.

Odpovědi
elkon

Mívali jsme doma peřiny a polštáře z peří, protože naše babi chovala husy. Ale postupem času jsme přešli na prošívané deky a polštáře s dutými vlákny. V teplotní záležitosti nevidím problém, ale peří často promastí sypek a pak se dělají na povrchu fleky. A bylo to i po vyčištění peří. Peří jak známo je mastné, proto po něm voda stéká.

Mc Merkurion

… peřina je od slova peří, pro alergiky doporučuju klidně umělou duchnu …

GM

Péřové peřiny jsou dost těžké, duté vlákno je mnohem příjemnější. Vhodné na zimu i na léto- podle gramáže.

zjentek

Pod dutým vláknem se ti v posteli zdá, že na sobě nic nemáš, jako když nejseš přikrytá, což třeba mě iritovalo. Navíc koupí umělá duchny podporuješ chem. průmysl a plasty na úkor přírodních materiálů a takové jednání, pro obranyschopnost organismu mimochodem zcela nepříznivé, je jen DALŠÍ CESTOU K ALERGIÍM!

Drap

Vše má své výhody a nevýhody. Osobně upřednostňuji ovčí rouno.

Dochy

Já dávám přednost peří. Co se alergií týče: Alergolog se k synově problému s alergií na roztoče vyjádřil ve smyslu peří nebo umělé vlákno, to je jedno, ty mrchy přežijou ve všem.

paul1

Já myslím, že to bude to duté vlákno. My máme na zimu plnější a na leto tenší přikrývky.

PetaKo

Rozhodně péřové. Mnohem líp se v nich spí a ta kvalita je taky jinde ;) https://polsta­reaperiny.cz/pe­rove-polstare/detsky-polstar-deluxe.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Elkon a nepřichází sypkovina k flekům TAK NÁHODOU z druhý strany, než z nitra duchny?

elkon

Ne, že peří někdy mastí není nic nového.