Avatar uživatele
jirka F

Jsou LDN opravdu tak hrozné jak se o nich vypráví?

Máte s tím třeba nějaké zkušenosti?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1038 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

Strávil jsem v jedné pouhý měsíc a netoužím si to zopakovat. Peklo tam dělali někteří pacienti, ne personál.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Někoho vyléčili, u někoho se to už nepodařilo. Neni jasné na co se ptáš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Osobně jsem si na LDN pár měsíců poležel, ale není to tak, že by se tam chodilo jen umírat. V mém případě jsem v jedné nemocnici nemohl ležet déle než 3 měsíce, tak to vyřešili přemístěním do LDN. Nakonec mě tam po úrazu páteře dali dohromady. Jídlo i péče byly OK, jen ta přítomnost smrti byla znát, občas někdo umřel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Jak se říká je to „kus od kusu“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ne. Záleží na tom, kdo je provozuje, Zda jsou při nemocnici nebo soukromé zařízení.
Je třeba neplést si pojmy! Ujasnit si, co je LDN.
LDN le léčebné, tudíž zdravotnické lůžko. Část pobytu hradí ZP, zbytek klient. Léky, jako v nemocnici /jen bez doplatku, nebo vlastní, z předchozí doby). Očekává se, že pacient bude dělat nějaké pokroky (dostupná RHB péče). Pobyt je indikován lékařem, na 3 měsíce. Další pobyt musí lékař doporučit/obhájit pro případnou kontrolu ze strany ZP. Tak se stane, že na lůžku mlže být (spíše výjimečně) pacient i rok, dva.
ODN je oddělení dlouhodobě nemocných, na delší čas…..
Nejčastější forma pobytu, vyžadující 24 h péči jsou tzv. lůžka sociální. Ta jsou pro klienta nejdražší. Měl by mít žádost, být čekatelem na místo v domově důchodců. Tam je režim, jako doma. Zdravotnický dohled, dochází praktický lékař. V přímé obsluze jsou především pracovníci sociálních služeb a ošetřovatelky. Pro mnoho lidí je to konečná stanice. Když se jejich zdravotní stav zhorší, jsou přeloženi do nemocnice, případně, na čas na LDN.
Zkušenost mám kratší, 5 let zaměstnání v LDN (1 patro.). V druhém patře sociální lůžka. Zařízení bylo soukromé. Další krátká zkušenost, v nemocniční LDN.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek