hapiky

Jsou Kurdové opravdu jen teroristé, nebo je tak vidí jen současné Turecko?

Je to podobné, jako Izraelsko-palestinský konflikt?

Nejlepší odpověď
Reezo

Já osobně jsem nedávno koukal na přednášku našeho armádního generála a bývalý Nejvyšší vojenský představitel NATO Petr Pavel, kde hodně mluvil o Turecku a právě Kurdech. Kdo by měl zájem se vzdělat, tak se to dá dohledat na YouTube.

Kurdové jsou označováni teroristé, protože se dopustili a dopouští řadě útoků v Turecku. Navíc Turkům hodně vadilo to, že Kurdové to začali táhnout s USA výměnou za zbraně atd… No a z pohledu Turecka je to naprosto nepřijatelné, aby světová velmoc začala vyzbrojovat „teroristickou buňku“ jen proto, že byli jediný kdo šel do spolupráce s USA. Což se jim teď vymstilo…

Další odpovědi
Edison

Vůbec to není podobné. Jako všecko, i tento problém má dvě strany. A svět neví, ke které se přiklonit. V Iráku Saddám kurdy vybíjel. Teď je mají vybít Turci a to na území cizího státu. Navíc je Turecko v NATO. Jak se k tomu má svět stavět? Turecko má kurdy za líheň IS. Sírii zase vládne tvrdou rukou al-Asad, kterého má svět za lumpa a kurdové proti němu bojují. Jak je vidět, je to zmatek nad zmatek. Osobně jsem toho názoru, že Turecko na území jiného státu nemá co dělat stejně, jako na území jiného státu nemá co dělat třeba americká, nebo ruská armáda. Evidentně když dva dělají totéž není to totéž.

Kepler

Považuju Kurdy za jakési asijské cikány bez vlastního státu, kteří by jej rádi měli. Většina z nich žije na území Íránu, Iráku, Turecka a Sýrie. Všude bojují a všude jsou považováni za teroristy. Je to ale jiný případ než Palestinci. Kurdů je okolo 30 miliónů, já bych jim ten vlastní stát dal a snad by byl pokoj. Jenže jmenované státy o tom nechtějí ani slyšet. Je to složité, všechno je tam stejná pakáž.

Pepa25

Samozřejmě nejsou jen teroristé. Podobnost s Palestinci je jen částečná (Kurdové nemají vůbec vlastní stát, na druhou stranu masově neutekli z původních území jako Palestinci).