Gus_Fring

Jsou kupované saláty (pařížské, bramborové, pochoutkové) dobrá, nebo špatná věc pro správnou životosprávu a hubnutí?

Tím myslím ty saláty z Lidlu, Penny, Albertu apod. Všiml jsem si totiž, že na 100 g mají obvykle přes 200 kcal a téměř 20g tuků.

Nejlepší odpověď
Funna

vzhledem k tomu, že v těchto salátech je majonéza a kdoví jaký salám s éčky, na výživu moc vhodné nejsou a na hubnutí už vůbec ne…hubnoucím salátem se myslí ten, kteý má jako základ zeleninu a jako „zálivku“ např. jogurt…

Další odpovědi
elkon

Saláty, stejně jako další potraviny, jsou dlouhodobě šizené, protože už neexistují závazné normy, jako v minulosti. O to je to horší s kvalitou, protože se používají všelijaké náhražky, které nejsou kdovíjak zdravé. Vše je to o výdělku, na úkor kvality a množství. Dokud existovaly státní normy, dalo se rozborem snadno zjistit, pokud by někdo chtěl spotřebitele „vzít na hůl“. Takže kvalita byla zajištěna.

Kepler

Vzhledem k té majonéze (olej + syrová vejce) to za zdravou potravinu považovat nelze, natož během hubnutí. Navíc je tam riziko salmonely.

Dochy

Nic zdraví prospěšného to nebude… Zpravidla je to dost utopené v oleji. Ale zas normální člověk to nežere po kilech, ale dá si trochu pro chuť (pokud tedy najde něco co alespoň chutná)

aliendrone

Kepler myslí OPRAVDOVOU majonézu (tedy z vejce a oleje), jenže z čeho všeho je v reálu průmyslově vyráběná majonéza ví leda tak čert (a s ním Její Excelence led)! Je tedy možné, že při použití různých „přípustných náhražek“ (především lacinějších) může být zanedbatelně méně kalorický, spíš ale VÍCE (často se pro východní členy EU používá v MNOHEM větší míře palmový olej a jiná svinstva)!

Každopádně o nějaké „dobré“ životosprávě se při konzumaci laciných měkkých salámů (obsahujících tuny sojové moučky, kůží a jiných „dobrot“) spolu s „majonézou“ v salátu nedá mluvit ani omylem. ;) :)

dr.luha

Pomalá sebevražda.

nyjono

Když sis všiml, kolik tam je tuků, jak se můžeš ptát na to, na co se ptáš?
Jasně, že to nemá se správnou životosprávou co dělat.