bolak

Jsou křemílek a vochomůrka bratři?

Nejlepší odpověď
annas

Zda jsou bratři, se nedovíme.

Ve Večerníčku se nejčastěji setkáváme s hrdinskou dvojicí, ať už jde o hrdiny ve svém vztahu si rovnocenné (Bob a Bobek, Křemílek a Vochomůrka, Pat a Mat atd.) , kteří jsou na sebe vázániprávě cennými přátelskými vztahy, bez kterých by byl život prázdný a osamělý
.
Koncept hrdinské dvojice je však mnohdy již nastaven od první epizody a nelze u něj dohledat, jakým způsobem a proč vlastně vzniknul. Křemílek a Vochomůrka spolu prostě žijí. ou si nejčastěji rovnocennými partnery, kamarády, kteří můžou mít různé (obvykle navzájem se doplňující) charaktery.

Křemílek a Vochomůrka podobně jako Bob s Bobkem nebo Tomík s autíčkem zase tvoří dvojice, v nichž mají oba partneři v důsledku sice rovnocenné role, přesto zaujímá jeden z nich (adresně Křemílek, Bob, Tomík) nevyřčenou pozici staršího a moudřejšího, který musí na kroky a jednání svého kamaráda neustále dohlížet a mnohdy jeho chyby i napravovat.

Podrobnosti v odkazu.
http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2012/r­odinny-vztah-kremilka-a-vochomurky

Další odpovědi
hanulka11

jsou to dva pohádkový mužíčkové

anonym

A nevíš bolak, zda jsou Bolek a Lolek homosexuálové, jak se často tvrdí? …když už máš takový zájem o postavičky-dvojice :D A kdes byl???

bolak

No, vo bolkovi se říká že je to transexuál, ale sou to spíš jen takový dohady, nicméně pokud jde o lolka, tak ten je prý tak trochu z levýho boku. Povídá se, že devět měsíců před tím než se lolek narodil, spadla jeho máma za mlhou hustou tak že by se dala krájet, do nějakýho jezírka nebo co, kde narazila na vošklivýho zelenýho mužíčka, kterej neváhal a využil situace.

Oni to teda poláci popíraj a tvrděj že jsou to jenom prachsprostý výmysle, ale mrkni na ten účes a posuď sama…

http://polvadis­.files.wordpres­s.com/2010/08­/bolek.jpg
http://www.po­kojik.cz/foto­cache/bigorig/Ná­lepka_Rákosní­ček6.jpg

geny nezapřeš..

briketka10

😁 😁 😁

annas

Ad Bohemica. Minule prý vysypával koš jen sobě, tentokrát asi celé ulici. 🙂

anonym

ad annas- on má bolak takové „amplitudy“, ale teď se asi máme na co těšit, když si zase udělal čas na odpovědi (a hlavně otázky) :D

anonym

..... a ja si zase pamatuju .., ze se byl jednou jen vycurat..
tak jestli on to ted nespojil.
Hlavne jen, aby nesel na velkou .. to by byl pulrok !

  • iv-

annas

🙂

bolak

annas: a myslíš že ani jiřina by to nevěděla?

annas

Určitě nám Jiřina odpoví, že jeden byl spíš hubený a dlouhý, druhý zase jako kulička, oba měli čepičky s bambulkou a bydleli v pařezové chaloupce a byli trochu popletové … Nebo že by jí poslal autor informaci z hvězdného nebe?