dudu

Jsou korektní výsledky výzkumu agentury Ipsos?

Je opravdu smutnou skutečností tvrzení výše uvedené agentury, že třetina dospělých se nechá živit rodiči, ale svým rodičům finančně přilepšuje jen málokdo? Vy mladí přispěvatelé těchto stránek snad probůh nepatříte do skupiny, která se u rodičů měsíčně přiživuje až částkou 1800 korun?
Třetina učňů vzdělání nedokončí. Nudí je to. Absencí na středních školách je už tolik, že žáci často nezvládají učivo a nakonec předčasně odcházejí bez výučního listu či maturity. U dvouletých učebních oborů je to v průměru každý třetí.
Zdroj: Právo,Novinky.cz

Nejlepší odpověď
jirka F

Ne to by mě nikdy nenapadlo dostávám max.50 kč kapesné na měsíc a to mě stačí.

Další odpovědi
anonym

Pokud žila matka, bylo mou povinností, ne ze zákona, přispívat, protože jsem přesvědčen, že i mé děti mi v budoucnu pomůžou a nejen finančně ( to zrovna nepotřebuji), ale v nemohoucnosti. Záleží, jak rodič vychoval své potomky.

Dudu, k tvému dodatku: Kdo za to může? Svoboda slova, svoboda volného cestování, osvobození od vojenské základní služby, sociální jistoty v nezaměstnanosti…

Drap

Mohou být pravdivé. Je to dáno současnou výchovou, nejen ve školách, ale i v rodinách a samozřejmě současnou společností.

zjentek

Dát korektnost a statistiku do jedný roviny?
A tak se toho probůh tolik nebojme ;)

„toho“ myslím toho věku, až přijde ta doba, kdy ty děti-hyeny přilezou ..třeba za to ony ani trochu nemůžou.

marci1

Nemohu posoudit korektnost čísel výzkumu, ale bohužel situaci, že dospělé děti bydlí u rodičů a nepřispívají jim finančně nic, vídám dost často. Je to však chyba ve výchově, takže za to mohou rodiče.Naštěstí v naší rodině se takto nikdo nechová. Děti přispívají rodičům finančně, podílejí se na všech pracích a chodu rodiny. 🙂

Šidlo

to nedokončené učení je dosť šok.....

a to s mladými doma:

  1. áno, mnohí sú šmejdi a sajú rodičov
  2. mnohí sa naozaj nevedia zamestnať (sú skôr neschopní než leniví, alebo aj hendikepovaní)
  3. niektorým rodičom asi robí dobre, že sú deti od nich dlho závislé

dudu

ad zjentek: jasně, že jsem si vědom ošidnosti všech statistik. Přesto bych rád aby se většina naší mladé generace alespoň zamyslela. A sice nad tím, zda by přece jen nešel zvrátit fakt, že asi marně očekávají lepší časy než za doby jejich rodičů, protože lépe už bylo. Není snad na místě se obávat, že do dotazníku pro své budoucí vietnamské popř. mongolské zaměstnavatele budou mj. konstatovat „pěkně prosím, už od mládí jsem měl rád rýži“?!